Reklama

Kardiochirurdzy odeszli od łóżek małych pacjentów. Chcą wyższych wynagrodzeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: google maps

Kardiochirurdzy odeszli od łóżek małych pacjentów. Chcą wyższych wynagrodzeń - Zdjęcie główne

Kardiochirurdzy odeszli od łóżek małych pacjentów | foto google maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Część kardiochirurgów w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki poszło na zwolnienie lekarskie. Trzeba było odwołać część zabiegów.

Najprawdopodobniej do końca tygodnia nie będzie dyżurowało czterech z sześciu kardiochirurgów z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Z tego powodu trzeba było odwołać część zabiegów. Niektóre były odwoływane niemal na ostatnią chwilę. "To duży stres zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców".

Kardiochirurdzy na zwoleniu lekarskim. Mali pacjenci mają przesuwane zabiegi 

Lekarze od łóżek małych pacjentów, odeszli w poniedziałek 7 listopada. Jak informuje nas Adam Czerwiński, rzecznik prasowy ICZMP,  kardiochirurdzy poszli na zwolnienia lekarskie. Zostało dwóch specjalistów, to jednak za mało, żeby przeprowadzić wcześniej zaplanowane zabiegi, dlatego trzeba było je odwołać, w niektórych przypadkach z godziny na godzinę. 

One zostały przełożone o kilka dni, nikomu nie odwołano zabiegu. Zdaję sobie jednak sprawę, że dla każdego dziecka, które miało już wyznaczoną datę, a także jego rodziny, to duży stres. 

 - przyznaje i dodaje, że jeżeli chodzi o zabiegi w trybie pilnym, to instytut musi odsyłać pacjentów do innych placówek. Pytamy, ile zabiegów trzeba było odwołać?

Miesięcznie wykonywanych jest trzydzieści zabiegów, musieliśmy przełożyć jedną czwartą z nich.
Kardiochirurdzy zdecydowali się odejść od łóżek małych pacjentów w trakcie negocjacji o wyższe wynagrodzenia. Adam Czerwiński mówi nam, że specjaliści już  zadeklarowali dyrekcji, że po weekendzie wrócą do swoich obowiązków. Czy tak będzie? To okaże się w poniedziałek.

Sprawę monitoruje Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak poinformowała nas Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ, fundusz jest w kontakcie z dyrekcją ICZMP.

Szpital poinformował nas o wstrzymaniu przyjęć z powodu absencji kardiochirurgów. Z informacji, które posiadamy, kardiochirurdzy wrócą do pracy w poniedziałek.

Kardiolodzy walczą o podwyżki. Wcześniej zbuntowali się anestezjolodzy 

W październiku przed Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi protestowali rodzice, którzy chcieli zwrócić uwagę na to, że operacje ich dzieci są przekładane. Szpital tłumaczył, że jest to związane z odejściem w czerwcu firmy, która zapewniała w placówce obsługę anestezjologiczną, przez co w lipcu zmniejszona o 1/3 liczbę wykonywanych operacji.

Anestezjolodzy, już na nowych warunkach, zostali zatrudnieni w zeszłym miesiącu. I to właśnie wówczas podwyżek zaczęli domagać się kardiochirurdzy. Niedawno wypowiedzieli oni umowy opt-out, które pozwalały na prace w wymiarze większym niż 48 godzin na tydzień.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy