Ulica Włókiennicza czy ulica Kamienna? Zachęcamy do dyskusji
!reklama!
- Przyznam, że czytając wpisy pod moimi postami mam bardzo często pytanie i apele, wróćmy do ulicy Kamiennej - mówi Hanna Zdanowska,
- Mam duży dylemat. Lubię wracać do nazw historycznych, bo przecież Kochankowie z Ulicy Kamiennej zostaną z nami na zawsze. Z drugiej strony Włókiennicza to symbol Łodzi, a przecież nie mamy za dużo symboli świadczących o naszym dziedzictwie związanym z ciężką pracą włókniarek, które budowały to miasto - tłumaczy prezydent Łodzi.
Ulica Włókiennicza w Łodzi to mała, mająca 313 metrów uliczka łącząca ulice Jana Kilińskiego i Wschodnią.
Ulicę rozsławiła piosenka Agnieszki Osieckiej „Kochankowie z ulicy Kamiennej” (muz. Wojciech Solarz). 25 czerwca 2004 z inicjatywy członków grupy artystycznej „Krag”, odsłonięto płaskorzeźbę-fontannę Kochankowie z ulicy Kamiennej.
Fontannę zaprojektował Wojciech Gryniewicz. Wykonana z brązu, przedstawia parę zakochanych, ukrytych przed deszczem pod ortalionowym płaszczem (na kochanków z góry kapie woda 5 minut dziennie).
A jakie jest wasze zdanie? Czy ulica Włókiennicza powinna ponownie stać się ulicą Kamienną?
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.