Reklama

Reklama

Łódzcy urzędnicy posprzątają miasto? "Mogliby przy okazji załatać dziury w ulicach"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Konrad Wojtczak

Łódzcy urzędnicy posprzątają miasto? "Mogliby przy okazji załatać dziury w ulicach" - Zdjęcie główne

Akcja Galante Sprzątanie Łodzi | foto Konrad Wojtczak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 22 do 24 kwietnia na terenie miasta odbędzie się Galante Sprzątanie. Akcja ma polegać na porządkowaniu terenu Łodzi. W inicjatywie wezmą udział m.in. urzędnicy magistratu, uczniowie szkół, a także obywatele Ukrainy. Mieszkańcy cenią sobie ten pomysł. Szczegóły poniżej.

Reklama

Akcja Galante Sprzątanie Łodzi

Jak wiemy z oficjalnej informacji umieszczonej na stronie Urzędu Miasta Łodzi, od 22 do 24 kwietnia trwać będzie wielkie sprzątanie miasta. Porządków dokonają urzędnicy, uczniowie szkół, wolontariusze, obywatele Ukrainy oraz pracownicy dziesiątek firm. Do inicjatywy może przyłączyć się każdy z nas. 

Prace rozpoczną się w piątek 22 kwietnia. Z okazji Dnia Ziemi uczniowie będą porządkować najbliższe okolice swoich szkół. Do akcji zgłosiła się blisko setka placówek i tysiące ich podopiecznych. Tego dnia okolice swoich siedzib będą sprzątać także pracownicy miejskich spółek, a także setki pracowników firm, które mają swoje siedziby w Łodzi.

W sobotę i w niedzielę 23 oraz 24 kwietnia do inicjatywy przyłączą się pracownicy Urzędu Miasta Łodzi, wolontariusze i obywatele Ukrainy, którzy uporządkują 72 miejsca w mieście. Konkretne tereny, które zostaną sprzątnięte, zamieszczono na interaktywnej mapie opublikowanej na stronie magistratu

Do akcji sprzątania może się włączyć każdy łodzianin. Wystarczy, że pomiędzy godziną 10 a 17 pojawi się w wybranym przez siebie miejscu. Tam otrzyma worek i rękawice, a po przyniesieniu worka śmieci dostanie ekologiczną torbę na zakupy z łódzkimi akcentami.  

Łodzianie chwalą tę inicjatywę

O wypowiedzi na temat planowanego sprzątania miasta poprosiliśmy kilku mieszkańców Łodzi. 

- Jestem jak najbardziej za. Uważam, że każdy moment jest dobry, aby dbać o nasze środowisko i otaczającą nas przestrzeń. A niestety Łódź jest bardzo zaniedbana pod względem walających się wszędzie odpadów - mówi pani Katarzyna. 

Pozytywnych głosów jest więcej.

- Cieszę się, że w moim mieście są takie akcje. Dobrze, że urzędnicy, młodzi ludzie i inni się w to zaangażują. Może dzięki temu ludzie przejrzą na oczy i przestaną wokoło siebie śmiecić? Mam nadzieję, że w ten pomysł zaangażuje się każdy z nas - informuje pan Adam. 

Łodzianie zwracają uwagę na dobre strony akcji. 

- Wydaje mi się, że śmieci powinni sprzątać ci, którzy je pozostawili. Niemniej jednak inicjatywa ma wiele walorów. Jedną z nich na pewno jest funkcja edukacyjna. Skoro do akcji przyłączają się szkoły, to dzieci widzą, jak ważna jest wspólna odpowiedzialność za dobro naszej planety - dodaje pan Tomasz. 

Pojawia się także krytyka, ale niezwiązana z głównym tematem.

- Urzędnicy ruszą na sprzątanie miasta? Niesamowite! Mogliby przy okazji załatać dziury w ulicach. Tyle milionów przeznaczono na nowe drogi, a niestety jeszcze nie da się nimi normalnie jeździć. Cierpliwie czekam na zmiany, ale sam pomysł dotyczący akcji sprzątania szanuję - podkreśla nasz Czytelnik.

A Wy co o tym sądzicie? Komentujcie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy