Reklama

Reklama

MPK Łódź. Wydłużony czas biletów przestaje obowiązywać! Łodzianie są oburzeni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Jankowski

MPK Łódź. Wydłużony czas biletów przestaje obowiązywać! Łodzianie są oburzeni - Zdjęcie główne

MPK Łódź. Wydłużony czas biletów przestaje obowiązywać | foto Bartosz Jankowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 1 stycznia 2022 roku przestały obowiązywać wydłużone bilety MPK Łódź. Łodzianie nie kryją rozczarowania taką decyzją władz Łodzi.

Reklama

MPK Łódź. Albo podwyżka albo koniec wydłużonego czasu przejazdu

Spora grupa mieszkańców z ulgą przyjęła wiadomości o braku podwyżek cen biletów MPK Łódź od początku 2022 roku. W zamian jednak władze Łodzi postanowiły zmienić ważność biletów MPK Łódź. 

„Co jest tego przyczyną?  Przedłużająca się procedura uzgodnień ze związkami zawodowymi. Spowodowała ona przeniesienie uchwały zmieniającej bilety lokalnego transportu zbiorowego na kolejną sesję Rady Miejskiej” - czytamy na fanpage’u MPK Łódź. 

Przypomnijmy, że konieczność uzgodnień projektów uchwały ze związkami zawodowymi wymusza długi okres oczekiwana na legislację przepisów. Brak uzgodnień ze strony NSZZ „Solidarność” nie pozwolił na wprowadzanie do obrad grudniowej sesji uchwały zmieniającej ceny biletów lokalnego transportu zbiorowego. 

„Uchwała ta przewidywała również wydłużenie czasu ważności biletów na kolejny rok, aby bilet 20 minutowy był ważny 40 minut a 40 minutowy godzinę” - wyjaśniają przedstawiciele MPK Łódź.

Zadowoleni z takiego rozwiązania nie są łodzianie, którzy są pasażerami MPK Łódź.

- MPK powinno dopłacać pasażerom za spóźnienia a nie zdzierać na biletach… Pół Łodzi prawie rozkopane, dojechać tramwajem czy autobusem, które często zmieniają trasy to koszmar… Podwyżka jest ogromna, jeżeli ktoś musi jechać np. 41 minut… - komentują internauci na Facebooku. 

Wydłużony czas biletów MPK Łódź ma powrócić. Razem z podwyżkami

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wspomniana wyżej uchwała trafi ponownie na sesję w styczniu. To jednak spowoduje, że od 1 stycznia 2022 roku bilety obowiązują w swoim podstawowym czasie, gdyż nowa uchwała ma wejść w życie od 1 marca 2022 r. 

Z tego powodu w styczniu i lutym nie będzie możliwości korzystania z wydłużonego czasu ważności biletów. Dostępne będą 20 i 40 minutowe bilety w obecnych cenach. 

Wraz z przyjęciem nowej uchwały od marca przyszłego roku ponownie będzie można korzystać z biletów 40 minutowych zamiast 20 minutowych i godzinnych zamiast 40 minutowych. Wtedy jednak także w życie mają wejść ponad 30-procentowe podwyżki cen biletów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy