Reklama

Nie żyje dziennikarz Piotr Wesołowski. „Wielka strata dla Łodzi”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Instytut Heweliusza

Nie żyje dziennikarz Piotr Wesołowski. „Wielka strata dla Łodzi” - Zdjęcie główne

Zmarł łódzki dziennikarz Piotr Wesołowski | foto Instytut Heweliusza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zmarł łódzki dziennikarz Piotr Wesołowski. O śmierci redakcyjnego kolegi poinformowała Toya, z którą związany był od 20 lat. „Piotrze… bardzo Cię będzie brakować” - napisali pracownicy łódzkiej telewizji.

Nie żyje łódzki dziennikarz Piotr Wesołowski

Piotr Wesołowski zmarł nagle w środę 12 kwietnia. O jego śmierci poinformowała Telewizja Toya, z którą związany był od 20 lat. Prowadził programy „Dla prawo i leworęcznych”, „Pod prąd” i „Presuffka”.

„Odszedł od nas Piotr Wesołowski. Z głębokim żalem informujemy o wielkiej stracie, z którą w żaden sposób nie możemy się pogodzić. Dzisiaj zmarł nagle Piotr Wesołowski, wieloletni dziennikarz łódzkich mediów, nasz redakcyjny kolega. Piotr miał 59 lat. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy wyrazy najgłębszego współczucia. Piotrze… bardzo Cię będzie brakować”

- napisali pracownicy łódzkiej telewizji.

Piotr Wesołowski przez 30 lat związany był także z „Gazetą Wyborczą”. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim. W kręgu jego dziennikarskich zainteresowań znajdowały się polityka, sport, gospodarka. Pisał do Dużego Formatu i Wysokich Obcasów. W łódzkim oddziale GW był szefem działu politycznego, sekretarzem redakcji, zastępcą redaktora naczelnego i redaktorem naczelnym. 

Napisał monografię „100 lat Widzewa”, a z Jerzym Bralczykiem i Geraldem S. Abramczykiem podręcznik o marketingu polityczny i medialny „Komunikatorzy”.

Wykładał na Społecznej Akademii Nauk, Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu, Społecznej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości. W 2010 roku został laureatem nagrody „Dziennikarz Roku 2010” przyznawanej przez „Galę Biznesu”.

W mediach społecznościowych ogromne poruszenie po śmierci Piotra Wesołowskiego.

„Wielka strata dla Łodzi”

 - napisała wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

„Pokazywał swoim życiem i pasją, kim jest dziennikarz i czym jest dziennikarstwo - to prawdziwe, uczciwe i szczere, oparte na wartościach. Wczoraj widziałem się z Nim w studiu telewizyjnym, powiedział: „zadzwoń w środę, to pogadamy.” Nie zdążyłem… Piotrze, dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiłeś i dobro, które otrzymałem”

 - skomentował Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi.

Rodzinie, bliskim, przyjaciołom, redakcyjnym kolegom i koleżankom Piotra Wesołowskiego redakcja TuLodz.pl składa szczere wyrazy współczucia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy