Reklama

Reklama

Nowe przystanki na kolejowej mapie aglomeracji łódzkiej. Które miasta skorzystają?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. red.

Nowe przystanki na kolejowej mapie aglomeracji łódzkiej. Które miasta skorzystają? - Zdjęcie główne

Inwestycja w Łodzi została zrealizowana w ramach rządowego programu | foto arch. red.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łodzi pojawi się nowy przystanek PKP. Kiedy i gdzie zostanie zlokalizowany? Wyjaśniamy

Reklama

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformował, że w Łodzi powstanie nowy przystanek. Inwestycja jest realizowana na linii Łódź Widzew - Łódź Chojny z „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” zł. Szacowana wartość ok. 9 mln zł.

PKP ogłosił przetarg. W Łodzi pojawi się nowy przystanek 

 Nowy przystanek Łódź Zarzew zlokalizowany będzie pod wiaduktami drogowo-tramwajowymi w ciągu ul. Przybyszewskiego. Rafał Wilgusiak, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informuje, że nowe perony na linii Łódź Widzew - Łódź Chojny zapewnią sprawne połączenie z komunikacją miejską.

Wysokość peronów pozwoli podróżnym wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty i ławki. Energooszczędne oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Wygodne przesiadki z pociągu m. in. na tramwaj zapewnią schody

 - wylicza. Dodaje, że perony zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, m. in. przewidziano windy na nowe wiadukty drogowo-tramwajowe. Wybudowany zostanie również parking dla samochodów oraz stojaki dla rowerów. Inwestycja zrealizowana zostanie w formule „projektuj i buduj”. Prace budowlane zaplanowano w 2024 roku. Zespół Prasowy informuje, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły już przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego przystanku. 

Kolejne kolejowe inwestycje w województwie łódzkim. Skorzysta również Zgierz 

W ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” woj. łódzkim na liście podstawowej znalazł się m. in. Tomaszówek, gdzie prace już zostały zrealizowane. Ponadto jest również Zgierz Rudunki i Jedlicze k. Zgierza, gdzie już na wiosnę zaplanowano rozpoczęcia prac budowlanych. Ogłoszono postępowania przetargowe na zaprojektowanie i budowę przystanków Izabelów i Stare Grudze. Kolejne przetargi w 2023 roku będą dotyczyć zaprojektowania i wybudowania przystanków Żakowice Południowe, Zaosie, Głowno Północne.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy