Członkami Oddziału są firmy: art.Locum, Atal, Budomal, Cavatina, Dynamix, Echo Investment, Golden Lion Development, Hammermed Nieruchomości, GT Factory, JHM Development, Murapol, OPG Property Professionals, Profit Development, Tree Development Group, Varitex. Członkowie Oddziału Łódzkiego wybrali na prezesa zarządu: Krzysztofa Suskiewicza (art.Locum) oraz na członków i członkinie zarządu: Iwonę Srokę (Murapol), Kingę Pławik-Terlikiewicz (Dynamix), Michała Stysia (OPG Property Professionals), Michała Karpackiego (Golden Lion), Macieja Walniczka (Tree Development Group), Tomasza Jochima (Budomal) oraz Bogdana Koczy (Profit Development).
– Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie członkowie Oddziału Łódzkiego. Korzystając z okazji i witając pana prezydenta chciałbym zaoferować: naszą wiedzę, nasze doświadczenie przy tworzeniu przestrzeni miejskich, oraz współudział przy planowaniu kierunków rozwoju naszego miasta – skomentował Krzysztof Suskiewicz, prezes zarządu Oddziału Łódzkiego oraz prezes art.Locum.
W odpowiedzi na to obecny na spotkaniu Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi powiedział: – Traktuję ten Oddział jako certyfikat dojrzałości naszego rynku. Jesteśmy otwarci na prowadzenie dialogu ze środowiskiem deweloperów w ramach czegoś na wzór rady dialogu społecznego, ale muszę także dodać do całości łyżkę dziegciu, gdyż jak wiadomo interesy nasze jako włodarzy miasta i Państwa-deweloperów nie są zawsze tożsame. Jednocześnie wiemy, że bez inwestorów prywatnych pewnych zmian nie uda się dokonać w mieście, a wszystkim nam chodzi o, by nasze miasto rozwijało się dynamicznie i w sposób zrównoważony – podkreślał Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi podczas spotkania.
Trzecie pod względem liczy ludności miasto w Polsce rozwija się dynamicznie i przyciąga biznes. Przez kilka ostatnich lat zajmowało miejsce na podium organizowanego przez PZFD Rankingu Miast, w którym na podstawie informacji publicznej oceniamy sprawność urzędów we współpracy z inwestorami. Jest jednym z najszybszych samorządów w wydawaniu decyzji pozwoleń na budowę dla budownictwa mieszkalnego. Potwierdzeniem tego może być także np. przyznana niedawno nagroda Future of Emerging Europe Awards 2021. Łódź znalazła się na czele listy miast przyjaznych dla biznesu (Business-Friendly Perception Index), która powstała jako rezultat prac jury, w skład którego wchodzi ponad 100 globalnych ekspertów z dziedziny bezpośrednich inwestycji zagranicznych, doradców ds. wyboru lokalizacji oraz analityków lokalizacji. Grupa ta dokonała oceny 100 miast wschodzącej Europy powyżej 200 tys. mieszkańców oraz stolic Czarnogóry – Podgoricy i Kosowa – Prisztiny, które nie osiągają tego pułapu liczebności mieszkańców. Wśród miast, które znalazły się w pierwszej piątce za Łodzią są: Praga, Ljubljana, Budapeszt (zeszłoroczny zwycięzca), a stawkę zamyka Kijów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.