Reklama

Reklama

Nowy Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich, jest już w Łodzi!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Polski Związek Firm Deweloperskich, którego struktury do niedawna obejmowały pięć oddziałów, powołał do życia szósty: z siedzibą w Łodzi.  Zrzesza on obecnie 15 firm deweloperskich działających zarówno na rynku mieszkaniowym, jak i komercyjnym.

– Bardzo się cieszę z inicjatywy powołania Oddziału Łódzkiego PZFD. To już szósty oddział PZFD w Polsce. Pierwszy powstał we Wrocławiu, później otwieraliśmy kolejne w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i w Krakowie. Imponująca liczba członków założycieli Oddziału Łódzkiego pokazuje, że jest to idea ważna i znajdująca zainteresowanie firm deweloperskich. Dzięki prężnie działającym oddziałom PZFD staje się silniejszą organizacją potrafiącą odpowiadać na ważkie i aktualne problemy rynku deweloperskiego. Stąd czerpiemy wiedzę na temat problemów występujących w procesie inwestycyjnym, a  jednocześnie poprzez oddziały możemy przekazywać wiedzę, jak sobie z nimi radzić – powiedział  podczas spotkania inaugurującego otwarcie Oddziału Grzegorz  Kiełpsz, prezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich. 

Członkami Oddziału są firmy:  art.Locum, Atal, Budomal, Cavatina, Dynamix, Echo Investment, Golden Lion Development, Hammermed Nieruchomości, GT Factory, JHM Development, Murapol, OPG Property Professionals, Profit Development, Tree Development Group, Varitex. Członkowie Oddziału Łódzkiego wybrali na prezesa zarządu: Krzysztofa Suskiewicza (art.Locum) oraz na członków i członkinie zarządu: Iwonę Srokę (Murapol), Kingę Pławik-Terlikiewicz (Dynamix), Michała Stysia (OPG Property Professionals), Michała Karpackiego (Golden Lion), Macieja Walniczka (Tree Development Group), Tomasza Jochima (Budomal) oraz Bogdana Koczy (Profit Development).  

– Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie członkowie Oddziału Łódzkiego. Korzystając z okazji i witając pana prezydenta chciałbym zaoferować: naszą wiedzę, nasze doświadczenie przy tworzeniu przestrzeni miejskich, oraz współudział przy planowaniu kierunków rozwoju naszego miasta – skomentował Krzysztof Suskiewicz, prezes zarządu Oddziału Łódzkiego oraz prezes art.Locum.  

W odpowiedzi na to obecny na spotkaniu Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi powiedział: – Traktuję ten Oddział jako certyfikat dojrzałości naszego rynku. Jesteśmy otwarci na prowadzenie dialogu ze środowiskiem deweloperów w ramach czegoś na wzór rady dialogu społecznego, ale muszę także dodać do całości łyżkę dziegciu, gdyż jak wiadomo interesy nasze jako włodarzy miasta i Państwa-deweloperów nie są zawsze tożsame. Jednocześnie wiemy, że bez inwestorów prywatnych pewnych zmian nie uda się dokonać w mieście, a wszystkim nam chodzi o, by nasze miasto rozwijało się dynamicznie i w sposób zrównoważony – podkreślał Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi podczas spotkania 

Trzecie pod względem liczy ludności miasto w Polsce rozwija się dynamicznie i przyciąga biznes. Przez kilka ostatnich lat zajmowało miejsce na podium organizowanego przez PZFD Rankingu Miast, w którym na podstawie informacji publicznej oceniamy sprawność urzędów we współpracy z inwestorami. Jest jednym z najszybszych samorządów  w wydawaniu decyzji pozwoleń na budowę dla budownictwa mieszkalnego. Potwierdzeniem tego może być także np. przyznana niedawno nagroda Future of Emerging Europe Awards  2021. Łódź znalazła się na czele listy miast przyjaznych dla biznesu (Business-Friendly Perception Index), która powstała jako rezultat prac jury, w skład którego wchodzi ponad 100 globalnych ekspertów z dziedziny bezpośrednich inwestycji zagranicznych, doradców ds. wyboru lokalizacji oraz analityków lokalizacji. Grupa ta dokonała oceny 100 miast wschodzącej Europy powyżej 200 tys. mieszkańców oraz stolic Czarnogóry – Podgoricy i Kosowa – Prisztiny, które nie osiągają tego pułapu liczebności mieszkańców. Wśród miast, które znalazły się w pierwszej piątce za Łodzią są: Praga, Ljubljana, Budapeszt (zeszłoroczny zwycięzca), a stawkę zamyka Kijów. 
 
Firma Golden Lion Development jest jednym ze współzałożycieli Łódzkiego Oddziału PZFD, a prezes Michał Karpacki został powołany na członka zarządu tej organizacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy