Reklama

Reklama

Poseł Porozumienia Jarosława Gowina i były szef NFZ krytykuje sposób walki z epidemią i byłego ministra zdrowia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Poseł Porozumienia Jarosława Gowina i były szef NFZ krytykuje sposób walki z epidemią i byłego ministra zdrowia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź  Jak twierdzi polityk jesteśmy totalnie nieprzygotowani do walki z koronawirusem.

Reklama

Mam nadzieję, że w tej chwili nastąpi korekta sposobu walki z epidemią. Że ona się bardziej skonkretyzuje”powiedział Andrzej Sośnierz, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia i obecny poseł Porozumienia.

!reklama! 

Zapytany przez dziennikarza RMF FM, czy notowany od kilku tygodni wzrost nowych zakażeń jest dobrym momentem na pozbawienie Ministerstwa Zdrowia kierownictwa odpowiedział:

 - To jest decyzja pana ministra. Trzeba jego zapytać, jakie motywy mu przyświecały (...). Miałem nadzieję, że minister Szumowski podejmie i wdroży przynajmniej część moich propozycji. Totalnie nie jesteśmy przygotowani do walki z epidemią (...). Skoro pan minister tego nie podjął, mam nadzieję, że podejmie to jego następca - podkreślił Andrzej Sośnierz.

Jak podkreśla poseł - Cały czas mamy rozproszonych w społeczeństwie niewykrytych. Moja propozycja walki z pandemią koronawirusa opierała się na tym, żeby sprawnie wykrywać wszystkich zakażonych i ich izolować.

Pytany o to, czy nowym ministrem powinien zostać lekarz czy menadżer, odpowiedział: - Osoba, która ma koncepcje, jak to zrobić i konsekwentnie ją wprowadzi. Zdecydowanie lepszy jest program autorski, który ma zwartą strukturę niż tysiące kompromisów. Obecnie zmiany w opiece zdrowotnej kształtują nam przypadki.

Poseł Porozumienia krytycznie ocenił też decyzje Łukasza Szumowskiego, dotyczące NFZ-u. - Walka z epidemią nie udała się. Ale najgorsze co się wydarzyło, to całkowite zaoranie reformy z trudem wypracowanej przez "Solidarność" 30 lat temu, kiedy to wprowadzony został system kas chorych, żeby rozdzielić płatnika od decyzji politycznych. Żeby pieniądze szły za pacjentem, a nie za wolą decydenta politycznego. I właśnie ostatnio poprzez tzw. pionizację NFZ-u ostatecznie zaorano tę reformę. I to zrobił minister Szumowski z ministrem Cieszyńskim.

Andrzej Sośnierz pytany czy Porozumienie będzie oczekiwać, że to przedstawiciel tej partii zostanie ministrem zdrowia, odpowiedział  - Porozumienie nie mało wypływu na to, co się dzieje. Więc może dobrze by było, żebyśmy w końcu wykazali, co my jako Porozumienie możemy w zdrowiu zrobić. Takie są moje sugestie. Taką opcję będę rekomendował."

Źródło: RMF FM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy