Reklama

Reklama

Premier w Łódzkiem: „Przejdziemy przez drugą falę COVID-19 zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń” [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Premier w Łódzkiem: „Przejdziemy przez drugą falę COVID-19 zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń” [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak podaje KPRM od początku pandemii rząd dostarcza do szpitali środki ochrony indywidualnej oraz sprzęt medyczny niezbędny do walki z koronawirusem. Robi to m.in. za pośrednictwem Agencji Rezerw Materiałowych, która składuje respiratory czy leki, takie jak np. Remdesivir. Składnicę Agencji w miejscowości Wąwale w powiecie tomaszowskim odwiedził premier Mateusz Morawiecki.

Reklama

Jak zaznaczył szef rządu, w całej Polsce zajętych jest ok. 600 respiratorów. „Wolnych jest ok. 800 aparatów, a ponad 2 tys. dostępnych jest w magazynach Agencji Rezerw Materiałowych” – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

 !reklama!

Szpitale, które są na pierwszej linii walki z koronawirusem muszą mieć odpowiednie zaopatrzenie w sprzęt. „Dlatego Agencja Rezerw Materiałowych i inne agendy państwowe w ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonały wielu zakupów sprzętów” – zaznaczył szef rządu. „To ok. 500 mln rękawiczek i masek, w tym tych najbardziej zaawansowanych FFP2 i FFP3” – wyjaśnił.

„Przejdziemy przez drugą falę COVID-19 zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Działania Agencji Rezerw Materiałowych

W Agencji Rezerw Materiałowych składowany jest m.in. sprzęt do walki z COVID-19, respiratory, kardiomonitory, a także leki, takie jak np. Remdesivir, którego zamówionych zostało 80 tys. dawek.

Rezerwy są uzupełnianie i na bieżąco wydawane. Tylko w ubiegłym tygodniu Agencja Rezerw Materiałowych rozdysponowała 358 szt. respiratorów i 327 szt. kardiomonitorów do 98 szpitali na terenie całego kraju.

Agencja realizuje zakup środków przeznaczonych do zwalczania pandemii COVID-19 oraz zarządza całym łańcuchem dostaw. Centra logistyczne pracują nieustannie, a materiały są stale wydawane. Partnerami logistycznymi ARM są Wojska Obrony Terytorialnej i Poczta Polska, którzy wspierają w realizacji i utrzymaniu łańcucha dostaw.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Składnicy Agencji Rezerw Materiałowych

Źródło: KPRM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy