Reklama

Reklama

Równoległe manifestacje ruchów narodowych i osób wspierających LGBT przy Pasażu Schillera. Jak przebiegły?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Równoległe manifestacje ruchów narodowych i osób wspierających LGBT przy Pasażu Schillera. Jak przebiegły? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W miniony czwartek po południu przy Pasażu Schillera zgromadziły się dwie demonstracje. Naprzeciw siebie stanęły ruchy narodowe m.in. Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny oraz osoby solidaryzujące się z mniejszościami seksualnymi.

Reklama

Manifestacjom towarzyszyły oddziały łódzkiej Policji, które rozdzielały strefy demonstrantów. Narodowcy skandowali hasła: - Łódź! Wolna! Od tęczowych!, natomiast ruchy wspierające środowiska LGBT odpowiadały im: Wolność! Równość! Solidarność!.

!reklama!

- Protestujemy głównie przeciwko agresji LGBT. Ostatnie wydarzenia profanacji pomników historycznych, religijnych czy wybryki Margot, pokazały, że ta druga strona opowiada się za tolerancją, a tak naprawdę walczy agresją - wyjaśnił Daniel Woźniczak, prezes Okręgu Łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej. 

Zgłosiliśmy oficjalnie kontrmanifestację do tego, co dzieje się po drugiej stronie ulicy Piotrkowskiej, która jest w tej chwili dla nas trochę takim Rubikonem. Po prostu głośno manifestujemy niezgodę na propagowanie faszyzmu i nazizmu - tłumaczyła Ida Mickiewicz-Florczak ze Stowarzyszenia Fabryka Równości.

Demonstrujący ograniczyli się jednak wyłącznie do okrzyków i haseł ona transparentach. Całe wydarzenie miało spokojny przebieg – Policja nie musiała interweniować.

Źródło: Radio Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy