reklama
reklama

Strajk pracowników MOPS-u wraca do centrum Łodzi. Staną pojazdy MPK Łódź

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Strajk pracowników MOPS-u wraca do centrum Łodzi. Staną pojazdy MPK Łódź - Zdjęcie główne

Strajkujący pracownicy socjalni znów zablokują ruch w Łodzi | foto Redakcja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźPracownicy łódzkiego MOPS-u strajkują już dwa miesiące. Protestujący zapowiedzieli kolejne blokady miasta. W czwartek i piątek (7 i 8 lipca) pasażerowie MPK powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu.
reklama

Dwa miesiące strajku łódzkich pracowników MOPS

Już od dwóch miesięcy mieszkańcy Łodzi są świadkami strajku pracowników socjalnych, mimo to trudno doszukiwać się przełomów w negocjacjach między stronami spor.  22 czerwca informowaliśmy o petycji, którą protestujący złożyli w Urzędzie Miasta Łodzi. W treści pisma pracownicy wzywali prezydent Hannę Zdanowską do podjęcia w terminie pilnym rozmów w celu sfinalizowania trwającego od grudnia 2019 roku sporu zbiorowego. Zapowiedzieli, że brak działań poskutkuje bardziej dotkliwymi blokadami newralgicznych ulic miasta. 

reklama

W sformułowanej petycji pojawiły się treści, które skłoniły urzędników do podjęcia radykalnych kroków. UMŁ poinformował, że w związku ze złożonym pismem zawiadomiona została prokuratura. 

- Mamy tu bowiem do czynienia nie z pismem dotyczącym negocjacji płacowych, tylko mało zawoalowanymi ostrzeżeniami i groźbami pozbawienia życia - uzasadniło swoją decyzję biuro prasowe UMŁ. 

O odniesienie się do reakcji miasta poprosiliśmy stronę strajkującą. 

- Podczas naszych manifestacji zaczynają pojawiać się osoby w sposób widoczny zaburzone psychicznie, zmanipulowane wypowiedziami prezydenta Wieczorka. Osoby te grożą manifestującym, nawołują do staranowania pochodu autami, nawet dziś o mały włos nie doszło do rękoczynów. Ostrzegaliśmy panią prezydent, że za ewentualną tragedię podczas manifestacji to ona ponosić będzie odpowiedzialność. Analogicznie do nagonki na prezydenta Adamowicza. Niestety brak tam refleksji w UMŁ - skomentował Sylwester Tonderys.

reklama

W obliczu impasu w negocjacjach łódzka posłanka Paulina Matysiak z partii Razem 5 lipca poinformowała o wystosowaniu listu do prezydent Łodzi, który jest apelem o podjęcie rozmów. 

„Od dwóch miesięcy trwa strajk pracowników socjalnych MOPS w Łodzi — Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych Łódź. Niestety perspektywa jego zakończenia jest jeszcze daleka. Dotychczasowe działania władz miasta, czyli konfrontacyjne gesty wobec strajkujących, zrzucanie na nich winy i zrywanie rozmów, można skwitować jako kpinę z dialogu społecznego. Dlatego wspólnie z Adrian Zandberg wystosowałam list do prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, w którym apelujemy o osobiste zaangażowanie się w wypracowanie porozumienia, aby potrzebujący łodzianie mogli odzyskać dostęp do opieki społecznej" - czytamy w informacji. 

reklama

Po chwilowym uspokojeniu sytuacji w mieście, w kolejnych dniach blokady powrócą na ulice Łodzi. 

Strajk pracowników MOPS-u w Łodzi. Zaplanowano kolejne blokady miasta 

W czwartek i piątek 7 i 8 lipca pracownicy socjalni znów wstrzymają ruch na największych łódzkich skrzyżowaniach. 

reklama

- Jutro planujemy na godzinę zablokować skrzyżowanie Marszałków. Po jutrze Mickiewicza i Kościuszki – przekazują nam pracownicy socjalni. 

W obydwa dni blokady odbędą się w godzinach 15:30-16:30.  

Urząd Miasta Łodzi poinformował, jak w podanych porach zostanie zorganizowany ruch w MPK Łódź. 

W czwartek, 7 lipca (skrzyżowanie „Marszałków"):

• linie 4, 6, 8AB, 9, 10AB, 12 będą oczekiwać przed skrzyżowaniem na możliwość przejazdu;

• linia 14 z pętli Dw. Łódź Dąbrowa ul. Dąbrowskiego, Rzgowską, pl. Niepodległości, Piotrkowską, przez węzeł Piotrkowska Centrum i dalej stałą trasą. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.

• linie 70, 96C i Z13 w obu kierunkach oraz linie 75AB w kier. Chocianowic i 80A w kier. Janowa będą oczekiwać przed skrzyżowaniem na możliwość przejazdu;

• linia 54ABCD z pętli pl. Mikulskiego Wydawniczą, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjną, Małachowskiego, Czechosłowacką i dalej stałymi trasami;

• linie 54ABCD i 80AC z pętli Nowosolna/ ROD Polanka/ Lipiny/ Natolin/ Janów do skrzyżowania Piłsudskiego - Wydawnicza bez zmian, następnie ul. Wydawniczą i dalej stałymi trasami;

• linia 60ABCD z pętli Imielnik Nowy/ Michałówek Dobra/ Stryków Dworzec PKP/ Marysin Tęczowa do skrzyżowania Kopcińskiego - Rodziny Kindermannów bez zmian, następnie al. Rodziny Kindermannów, al. Rodziny Scheiblerów, Wydawniczą do pętli CH Tulipan.

Z pętli CH Tulipan ul. Wydawniczą, Kopcińskiego i dalej stałymi trasami.

linia 75AB z pętli Chocianowice IKEA do skrzyżowania Przybyszewskiego – Śmigłego Rydza bez zmian, następnie ul. Przybyszewskiego, pl. Reymonta, Piotrkowską, Rzgowską do pętli pl. Niepodległości. Z pętli pl. Niepodległości ul. Piotrkowską, pl. Reymonta, Przybyszewskiego i dalej stałą trasą.

W piątek, 8 lipca (Piotrkowska Centrum):

• linie 2AB, 3AB i 11 z Teofilowa, Kochanówki, Ronda Powstańców 1863 r. i Helenówka do skrzyżowania Zachodnia – Legionów bez zmian, następnie ul. Legionów, Gdańską, Kopernika, Żeromskiego, al. Politechniki, Pabianicką (3A Piotrkowską, Przybyszewskiego) i dalej obecnymi trasami. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.

• linia 6 ze Zgierza do skrzyżowania Zachodnia – Legionów bez zmian, następnie ul. Legionów, Gdańską, Kopernika, Żeromskiego, al. Politechniki, Pabianicką do pl. Niepodległości.

• linie 6, 8AB i 10AB z pętli cm. Zarzew, Widzew Augustów i Olechów do skrzyżowania Piłsudskiego – Kopcińskiego bez zmian, następnie ul. Kopcińskiego, Narutowicza, Tramwajową, Węglową, al. Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, al. Piłsudskiego i dalej obecnymi trasami w kierunku wschodnim;

• linia 7 z pętli Chojny Kurczaki do ronda Lotników Lwowskich bez zmian, następnie Al. Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, al. Włókniarzy, al. Bandurskiego i dalej obecną trasą. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.

• linia 12 z pętli Stoki do skrzyżowania Kopcińskiego – Piłsudskiego bez zmian, następnie al. Piłsudskiego do pętli Widzew Stadion;

• linia 12 z Retkini do skrzyżowania Bandurskiego – Włókniarzy bez zmian, następnie al. Włókniarzy, Limanowskiego do pętli Dw. Łódź Żabieniec;

• linia 14 z pętli Dw. Łódź Dąbrowa do skrzyżowania Dąbrowskiego – Śmigłego Rydza bez zmian, następnie Dąbrowskiego, Rzgowską, pl. Niepodległości, Pabianicką, Al. Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, al. Włókniarzy, al. Bandurskiego i dalej właściwą trasą. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.

• linie 8AB i 10AB z Teofilowa, Kochanówki i Retkini dojadą do przystanku Mickiewicza – Żeromskiego, gdzie po wysadzeniu pasażerów i odjechaniu od peronu oczekiwać będą na udrożnienie ruchu przy al. Kościuszki;

Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza na trasach:

1. NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, al. Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Piotrkowska, Rzgowska – PL NIEPODLEGŁOŚCI

2 LEGIONÓW ZACHODNIA – Zachodnia, al. Kościuszki, Struga, Gdańska, Struga, al. Kościuszki, Zachodnia, Więckowskiego, Gdańska, Legionów – LEGIONÓW ZACHODNIA

O dokładnych godzinach rozpoczęcia i zakończenia objazdów zadecyduje Nadzór Ruchu MPK Łódź.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama