reklama
reklama

Tłumy na odbiorze społecznym ulicy Wojska Polskiego. Mieszkańców odwiedziła prezydent Łodzi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Śliwiński

Tłumy na odbiorze społecznym ulicy Wojska Polskiego. Mieszkańców odwiedziła prezydent Łodzi [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
51
zdjęć

Społeczny odbiór ulicy Wojska Polskiego w Łodzi | foto Tomasz Śliwiński

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź Za nami kolejny już w ostatnim czasie odbiór społeczny, który zorganizowano na jednej z najważniejszych inwestycji w Łodzi. Po udanym wśród mieszkańców społecznym odbiorze placu Wolności i ulicy Legionów przyszedł czas na ul. Wojska Polskiego. Z jakimi uwagami przyszli mieszkańcy? Co usłyszeli od urzędników?
reklama

Odbiór społeczny ulicy Wojska Polskiego w Łodzi odbył się w czwartek 23 maja po godzinie 17.

Ulica Wojska Polskiego w Łodzi po społecznym odbiorze inwestycji

Przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z Franciszkańską licznie zgromadzili się nie tylko mieszkańcy okolicznych ulic, ale i różnych stron Bałut. Podobnie, jak na poprzednich odbiorach społecznych obecni byli także przedstawiciele wykonawcy prac tj. firma Torpol oraz przedstawiciele Zarządu Inwestycji Miejskich, Zarządu Dróg i Transportu, Biuro Inżyniera Miasta oraz przedstawiciele Fabryki Aktywności Miejskiej – to właśnie oni zbierali wszelkie uwagi i zastrzeżenia ze strony mieszkańców. 

- Znajdujemy się w takim naprawdę bardzo satysfakcjonującym momencie. Za chwilę, 27 maja rozpoczną się przeglądy techniczne, a 31 maja chcielibyśmy zakończyć inwestycję przy Wojska Polskiego. Ponieważ obiecaliśmy państwu, że będziecie mogli zabierać głos, będziecie mogli recenzować nasze prace i będziecie mogli wskazać nam tam, gdzie “daliśmy ciała” i my się z tym zgodzimy skwitujemy każdą państwa uwagę. Jesteśmy tutaj, poddajemy się państwa woli 

- powitała zgromadzonych mieszkańców Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektorka Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi. 

Prezydent Łodzi na spotkaniu z mieszkańcami Bałut

Podczas wydarzenia obecna była również prezydent Łodzi, która podkreślała, że dzięki uwagom ze strony mieszkańców, jest jeszcze szansa, aby ta wielka inwestycja, jaką jest przebudowa Wojska Polskiego była jeszcze lepiej wykonana.

- Dziękuję, że państwo tutaj jesteście, że zależy wam przede wszystkim nie tylko na swoim najbliższym otoczeniu, bo przecież poznaję niektóre twarze, to przemieszczają się z nami w różnych miejscach naszego miasta, czyli przyjeżdżacie państwo z różnych stron, żeby przede wszystkim spojrzeć swoim wnikliwym okiem na to, jak to przeprowadzamy i jak wygląda w tej chwili Łódź po tych zmianach 

- mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. 

Obecnym na miejscu reprezentantem łódzkiego magistratu był także Tomasz Piotrowski, od 1 lipca 2024 r. wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny m.in. za Departament Inwestycji i Zarządzania Drogami tj. Biuro Inżyniera Miasta, Zarząd Dróg i Transportu oraz Zarząd Inwestycji Miejskich.

Przyszły wiceprezydent Łodzi: "nie lubię dużo mówić, zdecydowanie wolę robić"

W swoich słowach do mieszkańców przeprosił za wszelkie utrudnienia, które także w jego opinii trwały za długo i zapowiedział, że miasto postara się, aby inwestycje nie były tak uciążliwe dla mieszkańców remontowanych ulic.

- Ja bardzo krótko, bo nie lubię dużo mówić, zdecydowanie wolę robić. To jest najlepszy moment, żeby się “przyczepić”, żeby nas zrecenzować. Wypada przeprosić, że to tyle trwało. Mogło trwać krócej i postaramy się, żeby kolejne inwestycje trwały krócej, a przynajmniej nie były tak uciążliwe dla państwa. Zwyczajnie na to ani wy nie zasługujecie, ani miasto nie zasługuje. To dobry moment, żeby się “czepiać”, ale też dobry moment, żeby powiedzieć, gdzie nie postawiliśmy kosza na śmieci, tak jak przy tej ławce, przy której mógłby swobodnie stać kosz i nic by się nie stało. A to nie jest wielka filozofia, żeby jeszcze w ramach tego kontraktu to zrobić, żeby dostawić gdzieś ławkę. żeby dostawić drzewo, więc to jest taki dobry moment, żebyście własnymi oczami podpowiedzieli nam co jeszcze możemy tutaj zrobić, żeby domknąć tą przestrzeń po prostu ładniej, ergonomiczniej i przyjaźniej dla mieszkańców 

- zaznaczył Tomasz Piotrowski, wiceprezydent-elekt Łodzi.

Przebudowa Wojska Polskiego, choć cieszy wielu mieszkańców, zwłaszcza gdy jest już dostępna niemalże w 100% (oddanie całej ulicy do ruchu zapowiedziano na 1 czerwca), to jednak dla sporej grupy handlarzy z Bałut kojarzy się z zamkniętymi biznesami i wieloletnimi utrudnieniami w dotarciu do własnego domu.

Zarząd Inwestycji Miejskich przeprasza za utrudnienia podczas remontu Wojska Polskiego w Łodzi

Podobnie, jak Tomasz Piotrowski za utrudnienia przeprosiła dyrektorka Zarządu Inwestycji Miejskich.

- Muszę tutaj mieszkańców przeprosić. Na to złożyło się wiele przyczyn, ale to nie jest slogan urzędniczy. Wymieniliśmy wielką magistralę, mieliśmy tutaj 500 zmian. Była to infrastruktura, która była jeszcze położona przed wojną. Naprawdę robiliśmy wszystko, co możliwe, co w naszych mocach, żeby to zrobić jak najszybciej. Uważam, że 2,5 roku jak na 3 km torowiska ponad 2 km drogi, 2 duże skrzyżowania to naprawdę nie jest taki wynik, który jako Zarząd Inwestycji Miejskich powinniśmy się wstydzić. Natomiast nie ukrywam, że problemy, które nas zaskoczyły, mam nadzieję, że w jakiejś części nie zaskoczą nas następnym razem

- dodała Kowalewska-Wójcik.

Odbiór społeczny ulicy Wojska Polskiego zaplanowano, podobnie, jak na ulicy Legionów spacerem, który rozpoczął się przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego/Franciszkańska i zakończył przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego/Sporna.

Mieszkańcy zgłosili swoje uwagi dotyczące przebudowy Wojska Polskiego w Łodzi

Wśród uwag zgłaszanych przez mieszkańców znalazły się drobne poprawki, jak np. brakujące ławki i kosze na śmieci, ale nie zabrakło także większych problemów, które - jak mówią mieszkańcy – muszą zostać poprawione.

To m.in. zalewany przy każdych większych opadach chodnik prowadzący do ul. Wojska Polskiego od strony budynku nr 42, niebezpieczny w opinii mieszkańców wyjazd z podwórka przy numerze 48, czy ławka zamontowana tuż przed oknami mieszkańcami kamienicy przy Wojska Polskiego 50.

Wszystkie uwagi zapisywały wyznaczone na początku spotkania osoby z Fabryki Aktywności Miejskiej.

Bałuciarze chcą ławek, a zamiast postoju taksówek wolą miejsca parkingowe

Mieszkańcy zwracali uwagę, że przede wszystkim brakuje im ławek, a także wskazali na postój taksówek przy stacji paliw obok skrzyżowania Wojska Polskiego/Marynarska. Podnoszono, że zamiast taksówek, lepiej w tym miejscu zrobić kilka miejsc parkingowych, które szczególnie w tej części miasta są bardzo potrzebne.

Na zmiany w ostatnich dniach mogą także liczyć rowerzyści, którzy m.in. obecnie przejeżdżają przez drogę dla rowerów, która nie spełnia wymaganej szerokości.

Magistrat zapowiada, że prace poprawkowe odbędą się w najbliższych dniach. Odbiory techniczne zapowiedziano na poniedziałek 27 maja. Gdy uda się wszystko prawidłowo zatwierdzić już od 1 czerwca może zostać przywrócona stała organizacja ruchu, a także mogą powrócić na całą ul. Wojska Polskiego autobusy MPK Łódź.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama