Reklama

Reklama

Top Secret może zniknąć z 20 lokalizacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Top Secret może zniknąć z 20 lokalizacji - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Spółka Redan szacuje, że około 20 sklepów pod szyldem Top Secret może zostać zamkniętych. Chodzi o sklepy, które działają na zasadzie franczyzy. Łącznie to około 10% powierzchni całej sieci.

Reklama

Zarząd spółki poinformował, że w okresie od 16 marca do kwietnia niewielka część sklepów Top Secret działająca w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży mniejszej niż 2000 metrów kwadratowych prowadziła sprzedaż. W przeliczeniu do podobnego okresu w roku 2019 sklepy te wypracowały przychody niższe o 2/3 rok do roku. Sklepy Top Secret zanotowały przychody niższe o 94% w porównaniu do kwietnia 2019 r.

!reklama!

Spółki z grupy Redan są najemcami lokali, w których prowadzone są sklepy Top Secret. Wystąpiły one do wynajmujących z propozycjami zmian warunków najmu, tak by były one urealnione i dostosowane do obecnej sytuacji rynkowej. Sytuacja dotyczy 32 sklepów w całej Polsce.

Zgodnie z obowiązującym prawem od 4 maja br. wszystkie sklepy własne zostały otwarte. W przypadku, gdy nie udało się osiągnąć porozumienia z wynajmującymi i uzyskania warunków najmu, które pozwoliłyby kontynuować sprzedaż w danym sklepie – zostaną one zamknięte. Spółki będące najemcami będą zmuszone zakończyć działalność, nawet gdyby oznaczałoby to zamknięcie połowy sklepów własnych.

Właściciele sklepów Top Secret, działające na zasadach franczyzowych, stanowią 73% łącznej powierzchni całej sieci w Polsce. Rozliczają się z franczyzodawcą na podstawie prowizji zależnej proporcjonalnie od sprzedaży. W przypadku braku sprzedaży oznacza to brak kosztów bezpośrednich dla Top Secret Sp. z o.o. Z uwagi na sytuację epidemiczną partnerzy franczyzowi byli zmuszeni ponosić koszty utrzymania sklepów, co negatywnie wpłynęło na kondycję finansową części franczyzobiorców, co oznacza, że nie wszystkie sklepy będą kontynuować działalność. Redan szacuje, że z tego powodu ok. 20 sklepów, czyli ok. 10 proc. powierzchni całej sieci Top Secret zostanie zamknięta.  

Źródło: propertynews.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy