Reklama

Reklama

Ul. Sienkiewicza przeszła remont rok temu? Wiosną okazało się, że potrzebuje kolejnego [zdjęcia]

Opublikowano: wt, 26 kwi 2022 09:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Remont ul. Sienkiewicza obejmujący fragment od Piłsudskiego do Narutowicza rozpoczął się w maju 2019 roku. Mimo, że prace pierwotnie miały potrwać pół roku, ostatecznie zakończyły się po blisko dwóch latach. Mieszkańcy nie kryją oburzenia obserwując stale pogarszający się stan nawierzchni niedawno oddanej ulicy.

Remont ul. Sienkiewicza w Łodzi. Na nic miesiące utrudnień w ruchu 

Ul. Sienkiewicza stanowi ważną trasę komunikacyjną w centrum Łodzi. Mieszkańcy przekonali się o tym szczególnie dotkliwie w trakcie prac rewitalizacyjnych prowadzonych w 2019 i 2020 roku, które objęły odcinek od al. Piłsudskiego do Narutowicza. 

Łodzianie nie kryli zdziwienia podjęciem decyzji o remoncie – w tamtym czasie nawierzchnia na ul. Sienkiewicza nie budziła większych zastrzeżeń. Urzędnicy tłumaczyli, że głównym powodem rozpoczęcia prac miała być wymiana sieci podziemnej. Ostatecznie ulica zyskała również nowe chodniki, nasadzenia i nawierzchnię. 

W pierwszym scenariuszu prace na miały potrwać pół roku. Ze względu na opóźnienia w dostawach materiałów Niestety uciążliwości związane z remontem nie zdały się na wiele. Zaledwie kilkanaście miesięcy po zakończeniu pra stan techniczny ulicy pozostawia wiele do życzenia. 

Jak wygląda ul. Sienkiewicza w rok od remontu? Stan techniczny nawierzchni pozostawia wiele do życzenia

Wygląda na to, że zmodernizowanej ul. Sienkiewicza przydałby się… remont. Wiosną pojawiły się na niej spękania, nieszczelności i zapadnięcia. 

- Tak wygląda wyremontowana w 2020 roku ulica Sienkiewicza, od Tuwima do Piłsudskiego. Fuszerek jest mnóstwo, ale tę niegospodarność widać też było w trakcie remontu. Prace na tym odcinku miały potrwać pół roku. Zakończyły się po blisko dwudziestu miesiącach – napisał Krzysztof Komorowski z facebookowej grupy Łódzkie Drogi. 

Mieszkańcy są oburzeni jakością wykonywanych w Łodzi remontów ulic. 

- Fuszera, fuszerę goni. Pytanie kiedy to się skończy? – skomentował sprawę jeden z mieszkańców. 

Bo jak wytłumaczyć zły stan nawierzchni ulicy krótko po remoncie? Z czego wynikają tak szybko postępujące zmiany? 7 kwietnia wysłaliśmy w tej kwestii zapytanie do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Do tej pory nie otrzymaliśmy komentarza w sprawie. 

Zdjęcia nawierzchni ul. Sienkiewicza zostały wykonane na początku kwietnia 2022 roku. Umieściliśmy je w naszej galerii. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.