reklama
reklama

Wernisaż tej niezwykłej wystawy już za kilka dni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wernisaż tej niezwykłej wystawy już za kilka dni - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźNiezwykła wystawa fotografii, która szczególnie teraz powinna zainteresować łodzian...
reklama

Otwarte, a Zamknięte...

Galeria Pop-up Ogrodowa8 w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy Patryka Bułhaka “Zamknięte”

 Patryk Bułhak
(1977) - fotograf i podróżnik, mieszka i pracuje w Warszawie.

Ukończył warszawską Akademię Fotografii. W sweej pracy skupia się głównie na postawie człowieka, ukazując go w kontekście skomplikowanych relacji społeczno-kulturowych. W 2016 roku został laureatem konkursu DEBUTS organizowanego przez doc! photo magazine, dla utalentowanych wschodzących fotografów. Zdjęcia z jego najnowszego projektu pokazywane były m.in. w Luisa Catucci Gallery w Berlinie oraz na wystawach pokonkursowych. Projekt “Zamknięte” w 2019 roku był wystawiany w 6x7 Leica Gallery w Warszawie i w galerii Poczekalnia PKP w Grodzisku Mazowieckim.

reklama

wystawa: Patryk Bułhak, „Zamknięte”
wernisaż: 16.01.2020, czwartek, godz. 18.00
czas trwania wystawy: 17.01.2020–17.02.2020
kurator: Urszula Tarasiewicz
miejsce: Pop-up galeria Ogrodowa8
Łódź, ul. Ogrodowa 8 , Ogrodowa Office, parter

@patrykbulhak
https://www.instagram.com/patrykbulhak
https://www.facebook.com/Ogrodowa8
https://www.instagram.com/_ogrodowa8_office/

Zamknięte

Wiek XX dla Iranu nie był łaskawy, wiek XXI również nie zaczął się lepiej, a pozycja na amerykańskiej liście państw „osi zła” nie wróżyła żadnej „normalności”. Nim zniesiono sankcje i przybyli turyści, Patryk Bułhak starannie omijał najbardziej popularne miejsca. W swej pracy opowiada o życiu codziennym i ozwykłych ludziach, których spotkał w Iranie. Rozmawia z nimi i szuka ich historii.

reklama

 Na wyspie Hormoz w Zatoce Perskiej przed obiektywem artysty stanęły kobiety Bandari. Zanim jednak doszło do sesji, odbyła się narada, czy mogą zostać sfotografowane. Bandari zakrywają bowiem twarze maskami z metalu, pokrytymi kolorowymi materiałami. W górach Zagros spotkał pasterzy i ich rodziny. Rozmawiali za pomocą gestów, pijąc herbatę. Ze swoimi rówieśnikami z Teheranu pojechał obejrzeć świt na Hormoz. Później trafił na imprezę, domową do Esfahanu. Zwykli ludzie, w wielu różnych miejscach jednego kraju.

Dowiedział się, że chociaż do Iranu mogą przyjechać obcokrajowcy, to Irańczycy nie dostają paszportów. Granice są dla nich zamknięte. Ta informacja miała duży wpływ na obserwacje Bułhaka. Owa irańska codzienność, a zwłaszcza „normalność” i wolność, stały się nagle iluzoryczne. Bezdroża prowadzą jednak zawsze dokądś w granicach kraju. Horyzont zrobił się nagle ciasny i zamknięty.

reklama

Dlaczego „Zamknięte”?

My możemy wjechać i wyjeżdżamy. Oni nie. Są otwarci, ciekawi, ale mogą poruszać się jedynie w granicach, które ktoś wyznaczył. No i w wyobraźni, w tym, co przywiozą ze sobą ci z zewnątrz, także w opowieściach, w spojrzeniach. Trochę jak kiedyś u nas.

Patryk Bułhak


Źródło: Pop-up galeria Ogrodowa8

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama