Reklama

Reklama

Zarobki w Łódzkiem pną się w górę. Które branże zanotowały największy wzrost?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zarobki w Łódzkiem pną się w górę. Które branże zanotowały największy wzrost? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przeciętne wynagrodzenia w województwie łódzkim poprawiły się we wszystkich sekcjach sektora przedsiębiorstw - wynika z danych Urzędu Statystycznego w Łodzi. Na koniec czerwca br. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4546,66 zł, co daje wzrost o 6,4 proc. w stosunku do czerwca 2018 roku.

Reklama

Zestawiając dane z czerwca tego roku z analogicznym okresem roku 2017 okazuje się, że miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 6,9 proc.

Najbardziej pozytywną tendencję wzrostu wynagrodzeń powinny odczuć, w porównaniu z czerwcem 2018 r., branże takie jak: zakwaterowanie i gastronomia (+25,9 proc.), przetwórstwo przemysłowe (+8,0 proc.), obsługa rynku nieruchomości (+ 7,3 proc.), transport i gospodarka magazynowa (+6,0 proc.) oraz: handel, naprawa pojazdów samochodowych (+5,9 proc.). Spadek wynagrodzeń zaobserwowano natomiast w działalności profesjonalnej, a także naukowej i technicznej (-4,8 proc.) oraz w sekcjach informacji i komunikacji (-0,7%).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw:


źródło: Opracowanie Urzędu Statystycznego w Łodzi

Jak wynika z raportu Urzędu Statystycznego w Łodzi, przeciętne wynagrodzenia poprawiły się we wszystkich sekcjach sektora przedsiębiorstw, a w największym stopniu w branżach zajmujących się: zakwaterowaniem i gastronomią (+23,8 proc.), przetwórstwem przemysłowym ( +8,5 proc.), przemysłem (+7,4 proc.), transportem i gospodarką magazynową (+7,3 proc.), budownictwem (+ 6,9 proc.), obsługą rynku nieruchomości  (+6,7 proc.), a także handlem, naprawą pojazdów samochodowych (+6,2 proc.).

Przez ostatnie pół roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw utrzymywało się na poziomie 4553,02 zł., co oznacza wzrost o 6,6 proc. wyższy w stosunku do roku ubiegłego i o 7,3 proc. wyższy niż w analogicznym okresie roku 2017. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw na koniec czerwca br. wyniosło zaś 4546,66 zł, co daje wzrost o 6,4 proc. w stosunku do czerwca 2018 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy