Zwierzęta Łódź. Pracownicy MPO przypadkiem znaleźli 3 kocięta
Początek sierpnia rozpoczął się dla pracowników MPO bardzo nietypowo. W poniedziałek, 2 sierpnia - jak co dzień jeździli po łódzkich ulicach i opróżniali kontenery ze śmieciami.!reklama!
Na ul. Szeregowej podczas opróżniania jednego z nich, pracownik łódzkiego MPO usłyszał miauczenie. Jak się okazało - w śmietniku na odpady zmieszane znajdowało się kartonowe pudło z płaczącymi kociętami. Na miejsce wezwano Animal Patrol, który zajął się kociakami. Czterotygodniowe maluchy przewieziono do schroniska przy ul. Marmurowej.
- Kocie maluszki mają zaledwie 4 tygodnie. Wszystko wskazuje na to, że nic im nie jest. Mamy nadzieję, że szybko znajdą nowe, odpowiedzialne domy - informuje Schronisko dla Zwierząt w Łodzi.
Dodajmy, że Animal Patrol najczęściej w okresie wiosenno-letnim interweniuje w sprawie psów i kotów.
- Mieszkańcy informują nas o porzuconych zwierzętach, gdy natykają się na pudełka. Kartony ludzie wystawiają w różnych miejscach – wskazuje Jolanta Prasnowska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Łodzi.
Animal Patrol Łódź. Jakie zgłoszenia kierować do Straży Miejskiej?
- W Animal Patrolu pracują wyszkoleni funkcjonariusze, dla których praca to jednocześnie pasja. Pomagają w najtrudniejszych przypadkach i opiekują się potrzebującymi zwierzętami – czytamy na stronie Straży Miejskiej w Łodzi.Konieczność interwencji należy zgłaszać funkcjonariuszom pod numer 986. Zgłoszenie powinno zawierać adres, opis sytuacji i dane kontaktowe. W najcięższych przypadkach strażnicy z Animal Patrolu instruują, jak udzielić pomocy poszkodowanym zwierzętom.
Straż Miejska przyjmuje zgłoszenia dotyczące:
- kontroli dobrostanu,
- błąkających się psów i kotów,
- agresywnych, rannych i więzionych psów,
- zwierząt bez nadzoru,
- młodych kociąt porzuconych przez matki,
- rannych, chorych i uwięzionych ptaków.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.