Reklama

Reklama

Matemator, czyli bezpłatne lekcje matematyki od Technikum Automatyki i Robotyki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Matemator, czyli bezpłatne lekcje matematyki od Technikum Automatyki i Robotyki - Zdjęcie główne

Matemator, czyli bezpłatne lekcje matematyki od Technikum Automatyki i Robotyki (fot. mat. partnera)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

ŁSSE Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatną powtórkę  z matematyki. Zajęcia będą odbywały się online w soboty aż do 22 maja (z pominięciem 1 maja). Dwie pierwsze lekcje zgromadziły przed komputerami blisko 500 uczniów.

Reklama

Matemator w Technikum Automatyki i Robotyki Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki  by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty. 

  Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki. Poruszamy najważniejsze i najczęściej występujące zagadnienia na egzaminach końcowych w szkołach podstawowych – mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji. 

Dwie pierwsze lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział blisko 500 uczniów z całej Polski. Na tapecie były procenty i równania. Uczniowie przerabiają materiał zgodnie ze schematem przygotowanym przez prowadzącą zajęcia – Dominikę Koźlak, która jest edukatorem w zakresie podstaw programowania, myślenia algorytmami, rozumowania matematycznego.

– Wiemy z doświadczenia jak trudne i podchwytliwe potrafią być egzaminy z matematyki. Jest to przedmiot, któremu trzeba poświęcić wiele czasu i wykonać mnóstwo ćwiczeń, a który otwiera drzwi do wielu szkół średnich, m. in. Technikum Automatyki i Robotyki. Powtórki organizowane przez nas w soboty to przegląd zagadnień do egzaminu podany w sposób przystępny, atrakcyjny i zrozumiały dla uczniów – wyjaśnia Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji, która zarządza Technikum Automatyki i Robotyki. 

Równania omawiane na ostatniej lekcji okazały się dla uczniów dość dużym wyzwaniem. Do tego stopnia, że organizatorzy lekcji zdecydowali się by poświęcić im kolejną, najbliższą lekcję.  

– Wsłuchujemy się w głos uczestników matematora, którzy pisząc do nas sami decydują jakie zagadnienia chcą jeszcze powtórzyć. Dlatego na najbliższych zajęciach pojawi się temat równań, ale połączymy go jeszcze z pierwiastkami i potęgami. To są obszary egzaminu ósmoklasity, które także mogą sprawić kłopot – tłumaczy dyrektor Rzętkiewicz.  

Matemator, czyli soboty z matematyką, rozpoczęły się 10 kwietnia. W cyklu pozostały jeszcze 4 lekcje: 24.04, 8.05, 15.05 i 22.05. Każda rozpocznie się o 12 i będzie trwać półtorej godziny. Link do spotkania w Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy. 

O Technikum Automatyki i Robotyki Łódzkiej Specjalnej Sterfy Ekonomicznej

Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna placówka, która oferuje kształcenie zawodowe odpowiadające potrzebom biznesu. Jako jedyna szkoła średnia kształci w zawodzie technik automatyki i robotyki. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz jej inwestorzy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics.

Partnerem merytorycznym i naukowym szkoły jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów PŁ oraz zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy