reklama
reklama

Bujnie zarosła łąka to nie wróg, to sprzymierzeniec. Niedługo wiele takich niestrzyżonych łąk pojawi się w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bujnie zarosła łąka to nie wróg, to sprzymierzeniec. Niedługo wiele takich niestrzyżonych łąk pojawi się w Łodzi - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźŁódzkie radne zaproponowały częściowe rozwiązanie problemu smogu w mieście. Są to kwietne, bujnie rosnące, rzadko koszone łąki, które pojawić się mają w różnych cześciach Łodzi.
reklama

- Wiele miast wprowadza takie zagospodarowanie proekologiczne. Ucieszyła nas bardzo odpowiedź na interpelację. Miasto odpowiedziało, że przewiduje aż 20 hektarów łąk miejskich. Mamy wstępnie określone lokalizacje – powiedziała Monika Malinowska – Olszowy.

Kwietne łąki mają powstać m. in. na Łódzkich Błoniach, w parkach- Mickiewicza, Piłsudskiego, nad Sokołówką, Szarych Szeregów, Bulwarze nad Łódką, Skwerze. Św. M. M. Kolbego, zieleńcach przy ulicach Drewnowskiej, Włókniarzy, Lutomierskiej i Paryskiej.

- Mamy nadzieje, że łodzianie przyzwyczają się do łąk, które dają wiele korzyści. Coraz częściej mówi się o nich. Cieszymy się, że miasto ten temat dostrzega i chce zagospodarowania ekologicznego i będzie się zmieniało na korzyść wszystkich mieszkańców – dodała Monika Malinowska – Olszowy.

reklama

Radna Paulina Setnik podkreśla, że wielu łodzian zgłosiło się do obu pan radnych z pomysłem posiania w mieście łąk kwietnych.

Pomysł pochodzi nie tylko od radnych, ale od samych łodzian, którzy zabiegali o takie rozwiązanie.

- W Polsce opracowano już łąkę antysmogową, której metr kwadratowy oczyszcza powietrze tak samo jak pięcioletnie drzewo. Chcemy żeby Łódź dołączyła do tych miast, w których enklawy czystego powietrza tworzy się poprzez zieleń. Różnica między trawnikiem i łąką antysmogową jest zasadnicza. Łąka składa się ze specjalnej mieszanki roślin, która w sposób naturalny oczyszcza powietrze. Wymaga podlewania tylko w okresie dużej suszy, nie trzeba jej często kosić – tłumaczy Paulina Setnik.

Radna proponuje, by mieszkańcy proponowali miejsca w mieście, w którym powinny powstać łąki kwietne.

reklama

Radne zachęcają do podawania swoich propozycji lokalizacji antysmogowej łąki. Może taka łąka pod czyimś blokiem przyczyni się do zmiany mikroklimatu?

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama