Reklama

Reklama

Pechowy przystanek na al. Śmigłego-Rydza w Łodzi. Po deszczu pod wiaduktem robi się jezioro

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pasażerowie MPK Łódź korzystający z przystanku Zbiorcza/Śmigłego-Rydza nie mają szczęścia. Na ścianach w okolicy nowo oddanego przystanku wielokrotnie pojawiały się wulgarne napisy i grafitti. Deszczowe dni obnażyły kolejny problem niedawno ukończonej inwestycji – w pobliżu przystanku pod wiaduktem zbiera się woda.

Reklama

Jezioro na przystanku pod wiaduktem al. Śmigłego-Rydza 

Niedawno Czytelnicy poinformowali nas o kolejnych problemach z pechowym przystankiem przy ul. Zbiorczej. W deszczowe dni pod wiaduktem zbiera się woda, która nie wysycha długo po ustaniu opadów. Umieszczone w galerii zdjęcia przystanku zostały wykonane w południe we wtorek 12 lipca – jak widać teren wokół przystanku jest już zupełnie suchy.

Mieszkańcy narzekają, że to nowa miejska inwestycja i trudno im zbagatelizować kolejną wykonawczą usterkę. 

– Niełatwo jest przejść obojętnie wobec kolejnej fuszerki na Śmigłego-Rydza. Wszyscy doskonale pamiętamy, ile trwała budowa trasy. To niedopuszczalne w przypadku nowo ukończonej inwestycji – komentuje mieszkaniec Widzewa, który nadesłał do nas zdjęcia. 

Do Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi wysłaliśmy zapytanie dotyczące poprawek, które zapobiegłyby gromadzeniu się wody w rejonie przystanku. Ustalamy, czy wykonawca inwestycji usunie usterki w ramach gwarancji. Czekamy na odpowiedź ZIM.

„Ozdoby” na przystanku Zbiorcza/Śmigłego-Rydza w Łodzi

O sprawie niszczenia nowo oddanego przystanku na al. Śmigłego-Rydza przy ul. Zbiorczej pisaliśmy w grudniu 2021 roku. Wtedy na murach i filarach wiaduktu pojawiły się niecenzuralne napisy i rysunki. Po szybkiej interwencji Zarządu Inwestycji Miejskich i zamalowaniu „ozdób”, te powróciły zaledwie po tygodniu. 

W związku z nawracającymi incydentami ZIM podjął starania o zabezpiecznie terenu przystanku. 

– W związku z licznymi incydentami będziemy wnioskować o zwiększenie patroli Straży Miejskiej w tej okolicy oraz objęcie Al. Śmigłego-Rydza - przystanek przy ul. Zbiorczej  systemem monitoringu wizyjnego – zapewniała wówczas Małgorzata Loeffer, rzeczniczka prasowa ZIM.
Niestety okolicy przystanku nie udało się utrzymać w porządku. W dalszym ciągu na murach pojawiają się niechciane napisy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy