reklama
reklama

Ranne dzikie zwierzęta w Łodzi. Rekordowa liczba interwencji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMŁ/Radosław Jóźwiak/Poglądowe

Ranne dzikie zwierzęta w Łodzi. Rekordowa liczba interwencji - Zdjęcie główne

Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt bije rekordy | foto UMŁ/Radosław Jóźwiak/Poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzki Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt pracuje na pełnych obrotach. Do ośrodka trafia coraz więcej zwierząt, a z miesiąca na miesiąc ich liczba się zwiększa. Nie brakuje interwencji od innych służb i nietypowych zgłoszeń.
reklama

Nie tylko z roku na rok, ale też z miesiąca na miesiąc zwiększa się liczba zgłoszeń dotycząca rannych dzikich zwierząt na terenie Łodzi. W samym maju sięgnęła ona pięciuset, a czerwiec też był bardzo pracowity.

Rekordowe miesiące w łódzkim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Łódzki ORDZ odnotował w tym roku nowy rekord liczby przyjęć dzikich zwierząt. Jeszcze kilka lat wcześniej tyle zwierząt przewijało się przez ośrodek w ciągu jednego roku, teraz wystarczy jedynie miesiąc. Powodem, są zmiany klimatu.

Ośrodek w Łagiewnikach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy odnotował przede wszystkim zwiększoną liczbę ptasich pacjentów. Powodem jest przyśpieszona wegetacja, wcześniejsze wyższe temperatury, która powoduje szybsze lęgi tych zwierząt. Dużo większa ilość owadów to kolejny powód, widać to zwłaszcza po ptakach jeżykach.

- mówi Paweł Śpiechowicz z Urzędu Miasta Łodzi.

W czerwcu do ośrodka trafiało najwięcej wiewiórek i jeży.

Uwaga na sarny!

Duże niebezpieczeństwo na drodze może być spowodowane przez sarny. Niestety, w wielu przypadkach te zwierzęta nie wychodzą cało ze spotkania z nadjeżdżającym pojazdem, a spotkanie ich na trasie może być bardzo niebezpieczne.

Przełom lipca i sierpnia to właśnie okres godowy saren, zaczynają się ruje i osobniki stają się przez to mniej ostrożne, mogą wchodzić na jezdnie i powodować niebezpieczne sytuacje. Konieczne jest zachowanie większej ostrożności.

Warto tutaj dodać, że w najbliższym czasie, nawet gdy jedna sarna przebiegnie nam drogę, opłaca się i tak na chwilę zahamować, bo za nią mogą podążać młode i inne osobniki.

- wskazuje Paweł Śpiechowicz.

Nietypowe akcje ratunkowe

Eksperci z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi są wzywani do pomocy podczas interwencji innych służb np. straży pożarnej, jeśli na miejscu poszkodowane mogą być dzikie zwierzęta.

W tym roku w niestandardowych akcjach pojawiło się już wydobywanie dzika z niezabezpieczonej studni oraz pomoc dla kaczek, które utknęły w Grupowej Oczyszczalni Ścieków.

- dodaje rzecznik.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama