Reklama

Reklama

Student łódzkiej Szkoły Filmowej został zatrzymany na Białorusi – sprawia trafiła do tamtejszych mediów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Student łódzkiej Szkoły Filmowej został zatrzymany na Białorusi – sprawia trafiła do tamtejszych mediów - Zdjęcie główne

Student łódzkiej Szkoły Filmowej został zatrzymany na Białorusi – sprawia trafiła do tamtejszych mediów (fot. Marian na Świecie)|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zgodnie z doniesieniami białoruskiej telewizji TVR, 13 sierpnia doszło do zatrzymania dwóch Polaków. Turystów zatrzymano na lotnisku w Mińsku i nie pozwolono wejść na terytorium kraju. Jednym z nich był Marcin Modzelewski, student łódzkiej Filmówki, autor facebookowego fanpage’a „Marian na Świecie”.

Reklama

Według relacji służb granicznych, Polacy mieli powiedzieć, że przyjechali na Białoruś uprawiać alpinizm. Ich zdaniem turyści mieli również ze sobą podejrzany bagaż.

!reklama!

- Ani razu nie powiedzieliśmy nigdzie, że przyjechaliśmy uprawiać alpinizm. Podejrzane było to, że mieliśmy mapę Białorusi, aparaty fotograficzne, małego drona, laptopa i twarde dyski, na które zgrywamy zdjęcia. Wszystkie te rzeczy zostały określone jako urządzenia służące do komunikacji z nielegalną opozycją - mówi student.

- Oświadczam, że miałem komplet wymaganych dokumentów i środków płatniczych wypisanych na stronie ambasady RB w Polsce niezbędnych do przekroczenia granicy. Celem mojego wyjazdu był odpoczynek na łonie przyrody i posiadałem ze sobą bagaż podróżny odpowiedni do tego typu wypoczynku – zamieścił na swoim facebookowym profilu.

Polacy zostali zatrzymani i przesłuchiwani przez wiele godzin. Przeniesiono ich w miejsce odosobnienia, którego pilnowało 4 strażników, zabrano im również telefony komórkowe.

- Byliśmy przesłuchiwani, zabrano nam telefony. Dostaliśmy informacje, że zostaliśmy niewpuszczeni na teren Białorusi na podstawie artykułu 104 Z. Okazało się, że on nie istnieje, a ustawa, do której się odwołali kończy się na artykule nr 103 - dodaje.

Po dniu przetrzymywania Polacy zostali zawróceni z powrotem do kraju. Zajście zostało odnotowane w białoruskiej telewizji, a także w białoruskich i rosyjskich artykułach w Internecie.  

Źródło: Marian na świecie, Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy