Reklama

Reklama

Ważność Twojej migawki MPK Łódź kończy się w styczniu? Sprawdź, jak uniknąć podwyżek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: TuŁódź.pl

Ważność Twojej migawki MPK Łódź kończy się w styczniu? Sprawdź, jak uniknąć podwyżek - Zdjęcie główne

Migawka MPK Łódź | foto TuŁódź.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prawdopodobnie już od 1 stycznia 2022 roku pasażerów MPK Łódź czekają drastyczne podwyżki cen biletów. Magistrat zapowiedział, że ceny wzrosną o 32%. Droższe będą także migawki. Jest pewien sposób, by na początku roku uniknąć dodatkowych kosztów.

Reklama

Bilety MPK Łódź będą dużo droższe. Migawki też

Zapowiadane przez władze Łodzi podwyżki odczuje każdy mieszkaniec miasta. Już od 1 stycznia 2022 roku w życie mają wejść nowe ceny biletów MPK Łódź. 

Na razie ujawniono oficjalnego nowego cennika, ale wiemy, że podwyżki sięgną przyjemniej 32%. Wspominał o tym Wojciech Rosicki, sekretarz miasta. Taki wzrost cen ma dotyczyć nie tylko pojedynczych biletów, ale także migawek.

Wiedząc o ile procent mają pójść w górę ceny biletów, można spróbować przewidzieć zbliżoną cenę MIGAWEK w 2022 roku. 

Z naszych wyliczeń wynika, że popularne wśród łodzian bilety okresowe podrożeją o kilkadziesiąt złotych.

Przykładowo bilet 30-dniowy na wszystkie linie imienny normalny może kosztować ok. 153 zł (do tej pory 116 zł. Natomiast bilet 90-dniowy na wszystkie linie imienny normalny będzie droższy o prawie 100 złotych, bowiem jego cena wyniesie ok. 380 zł (do tej pory 288 zł).

Droższe migawki MPK Łódź. Jak uniknąć podwyżki?

Przy zapowiadanych podwyżkach wiele osób może się zastanawiać, jak uniknąć tak dużego wydatku na początku roku. 

Przy poprzednich podwyżkach cen pomagała Karta Łodzianina, bowiem ich posiadaczy majowy skok ceny migawek nie dotyczył. Teraz Karta Łodzianina już nas nie uchroni przed wyższymi opłatami.

Podwyżek mogą jednak uniknąć osoby, których ważność migawki kończy się w styczniu 2022 roku. Dlaczego? Jak czytamy na stronie internetowej MPK Łódź, bilet okresowy można zakupić już na 30 dni przed rozpoczęciem jego ważności. To oznacza, że ci mieszkańcy mogą nabyć migawkę jeszcze w grudniu, po starych cenach. 

Pozostali pasażerowie MPK Łódź posiadający migawki nie mają tyle szczęścia i prawdopodobnie za migawki zakupione w 2022 roku zapłacą dużo więcej niż dotychczas.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy