Reklama

Kolejna fabryka BSH w Łodzi. Znamy datę oficjalnego otwarcia!

Autor:
M.B.
2019-08-08 08:18 Aktualizacja: 2019-08-14

Nowa fabryka BSH w Łodzi właśnie rozpoczęła próbny rozruch. Oficjalne otwarcie nastąpi 10 września. Zakład będzie produkował zmywarki Bosch i Siemens. 

Oficjalne otwarcie kolejnej fabryki BSH już we wrześniu (Fot. UMŁ) Oficjalne otwarcie kolejnej fabryki BSH już we wrześniu (Fot. UMŁ)

Zakłady produkcyjne BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego są obecne w Łodzi już od 2002 roku. Dotychczas zmywarki były wytwarzane w jednej fabryce wspólnie z pralkami. Nowe wyzwania technologiczne oraz zapotrzebowanie na rynku sprzętu AGD zmusiło władze firmy do zainwestowania w nową halę produkcyjną. Nowa siedziba pozwoli zwiększyć wolumen produkcji. W fabryce będą wytwarzane zmywarki Bosch i Siemens. W chwili obecnej zakład rozpoczął próbny rozruch.

- Trwają prace nad próbnym rozruchem pierwszej linii produkcyjnej w nowej lokalizacji. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Obecnie wszyscy uczą się nowych procesów, aby odnaleźć się w środowisku, które nieustannie zmienia się ze względu na postęp technologiczny – powiedział dyrektor łódzkiej Fabryki Zmywarek BSH Gerald Wegner

Nowa fabryka jest zlokalizowana w pobliżu Centrum Logistycznego BSH przy ulicy Jędrzejowskiej. To najnowocześniejsze centrum logistyczne należące do koncernu, o powierzchni prawie 80 tys. metrów kwadratowych. Centrum posiada własną bocznicę kolejową i jest częścią Central European Logistic Hub - największego w Polsce centrum dystrybucyjnego. To gigantyczny magazyn, w którym przetransportowane wcześniej do Polski towary są składowane, nim wyruszą w dalszą podróż do sprzedawców detalicznych, hurtowych lub bezpośrednio do konsumentów. Centra tego rodzaju są kluczowym elementem w procesie realizacji zamówień.

BSH posiada w Łodzi trzy fabryki, które produkują pralki, zmywarki i suszarki do ubrań. Dodatkowo firma ulokowała w stolicy regionu łódzkiego także swoje Centrum Badań i Rozwoju BSH w budynku Nowa Fabryczna w Nowym Centrum Łodzi.

Nowy zakład produkcyjny zacznie funkcjonować 10 września. W tej chwili BSH prowadzi rekrutację pracowników do nowej fabryki.

Źródło: Forsal

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4103
Reklama
Quiz
QUIZ O ŁODZI [CZĘŚĆ I]
Oddanych głosów:
3
Reklama
0.19850897789001