Reklama

Ci programiści zarabiają więcej

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-09-10 08:32

Około 14 500 zł – tyle wynosi obecnie mediana wynagrodzeń dla specjalistów od Big Data. Najniższe zarobki w branży osiągają deweloperzy PHP, Ruby oraz C++, niemniej ich stawki sięgają powyżej 10 tys. zł, wynika z raportu No Fluff Jobs.

Mediana wynagrodzeń w branży IT wzrosła o 1,5 proc., wynika z danych za I półrocze 2019 roku. / Zdjęcie ilustracyjne. źródło: freepik.com Mediana wynagrodzeń w branży IT wzrosła o 1,5 proc., wynika z danych za I półrocze 2019 roku. / Zdjęcie ilustracyjne. źródło: freepik.com

Raport o zarobkach w branży IT za I półrocze 2019 roku przedstawił serwis ogłoszeniowy No Fluff Jobs. Jak pokazują zgromadzone dane, mediana wynagrodzeń w branży informatycznej wzrosła o 1,5 proc., aczkolwiek ogólne tempo wzrostu uległo spowolnieniu, zaś niektóre specjalizacje odnotowały nawet spadki. 

- Z raportu wynika, że na atrakcyjne zarobki mogą liczyć programiści Mobile, przede wszystkim znający platformę Android, których wynagrodzenie w ostatnim czasie wzrosło aż o 18 proc. Niezmiennie od kilku lat, najlepiej zarabiającą grupą w IT są specjaliści DevOps. Wynika to z bardzo specyficznego profilu kandydata, bowiem osoba taka musi posiadać nie tylko duże doświadczenie programistyczne, ale również kompetencje z zakresu zarządzania infrastrukturą, konfiguracją oraz procesami od fazy wdrożenia do operacji - tłumaczy Tomasz Bujok, CEO & Founder No Fluff Jobs

W opracowaniu raportu czytamy, że w I półroczu 2019 roku najlepsze zarobki osiągali programiści NODE - 14 115 zł, JAVA - 13 500 zł, PYTHON - 13 500 zł, iOS - 13 500 zł oraz BIG DATA - 14 500 zł. Specjaliści w tych językach programowania wciąż mogą dostrzegać podwyżki wynagrodzeń.  

Źródło: Bankier.pl

Reklama
Reklama
Reklama