Wyobraźnia bez granic! Teatr Muzyczny Artland zaprasza na "Uranię"

Autor:
Patryk Lewy
2019-12-02 17:10

W Mikołajki na scenie Teatru V6 wystąpią artyści Teatru Muzycznego ARTLAND w sztuce Macieja Pawłowskiego. Założyciel i kompozytor Artlandu przeniesie widzów w dawne czasy, w których wszystko dopiero się tworzyło.

Artyści w sztuce Macieja Pawłowskiego (fot. materiały prasowe) Artyści w sztuce Macieja Pawłowskiego (fot. materiały prasowe)

Muzyka, światła, taniec, malarstwo i astrofotografia - wyobraźnia artysty nie uznaje żadnych granic w sztuce. Maciej Pawłowski znany jest przede wszystkim z kosmicznego baletu zatytułowanego Lamaila, którego światowa prapremiera odbyła się w 2017 roku na deskach Teatru Wielkiego. Artysta zaskakuje, ponieważ zamiast wielkiej partytury symfonicznej, swoje dzieło oparł na muzyce elektronicznej. Podczas spektaklu usłyszymy różnych wykonawców - wystąpią artyści z Tuvy, ale też dzieci i młodzież z łódzkiego oddziału Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego.

"Urania" to także niezwykle choreografie, które stworzyła Iga Marszałek. Artystka starała się całkowicie wykorzystać potencjał akrobatyczny młodych tancerzy z Teatru Tańca Artland. Na uwagę zasługuje również współpraca z Klaudią Kwiatkowską - znaną łódzką stylistką fryzur, tworzącą fryzury głównych bohaterek. Jej inspiracją są zdjęcia kosmosu wykonane przez Macieja Pawłowskiego.

Spektakl odbędzie się 6 grudnia o 19:00 w Teatrze V6 przy ul. Żeromskiego 74/76. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć także wystawę obrazów Aleksandry Krzemień i Danuty Cieśli - polskich astromalarek. Bilety można nabyć na stronie www.arland.org.pl i przed spektaklem.

0.1593279838562