Reklama

Przedstawiciele ŁKS-u spotkali się z kibicami [WIDEO CZ.1]

Autor:
Bartosz Kozdój, źródło: ŁKS Łódź
2020-01-10 21:24 Aktualizacja: 2020-01-10

W czwartkowy wieczór w siedzibie Radia Łódź odbyła się nietypowa konferencja Łódzkiego Klubu Sportowego. Podczas niej prezes Tomasz Salski, trener Kazimierz Moskal oraz piłkarze - Arkadiusz Malarz i Jan Grzesik odpowiadali na pytania zadawane przez kibiców.

Przedstawiciele ŁKS-u spotkali się z kibicami [WIDEO CZ.1] (Fot. ŁKS Łódź) Przedstawiciele ŁKS-u spotkali się z kibicami [WIDEO CZ.1] (Fot. ŁKS Łódź)

Była to idealna okazja do zadania przez kibiców nurtujących ich na co dzień pytań. Jednego z fanów ŁKS-u ciekawiło m.in. dlaczego Maciej Dampc nie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie. Głos w tej sprawie zabrał trener Kazimierz Moskal:

- Maciej przyszedł do nas z Bytovii Bytów, czyli z zespołu, który spadł wcześniej z Fortuna 1 Ligi. Liczyliśmy na to, że ten zawodnik będzie dla nas alternatywą na pozycji lewonożnego środkowego obrońcy. Czasami jednak oczekiwania nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Szkoda mi Maćka, ale ŁKS to profesjonalny klub i obowiązkiem trenera jest korzystanie z zawodników, którzy są w najlepszej dyspozycji. Dampc występował w drugiej drużynie, widzieliśmy go w treningu, ale w mojej i pozostałych trenerów ocenie, nie dał nam sygnału, aby dostać szansę na grę w PKO Ekstraklasie – powiedział szkoleniowiec.

Arkadiusz Malarz został z kolei zapytany o to, czy on i jego koledzy liczą się z tym, że w przyszłym sezonie mogą występować w Fortuna 1 Lidze:

- U nas w szatni nie ma tematu spadku. Wierzymy w utrzymanie, liga jest bardzo specyficzna, każdy z każdym może wygrać. Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie się do nadchodzącej rundy, wyjście z podniesionymi głowami i walka o swoje  – skomentował doświadczony bramkarz.

Prezes Tomasz Salski został zapytany przez jednego z kibiców o obecność w klubie trenera mentalnego:

- Zaproponowaliśmy piłkarzom współpracę z psychologiem i niektórzy z niej korzystają. Jest to kwestia indywidualna zawodników, bo nie każdy czuje potrzebę takiego wsparcia. Wyznaję zasadę, że mogę zaproponować pewne rozwiązania, natomiast niczego nie chciałbym narzucać. Zapewniam jednak, że zarówno zawodnicy jak i trenerzy mają możliwość konsultacji z psychologiem – wyjaśnił sternik ŁKS-u.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z pierwszej części konferencji:

Polecamy: ŁKS podał kadrę na zgrupowanie w Turcji. Jest dwóch debiutantów!
Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4010
Reklama
Reklama
0.21320414543152