Reklama

Kolejny wypadek z udziałem roweru [ZDJĘCIA]

Autor:
k.s.
2020-01-13 18:51 Aktualizacja: 2020-01-13

Kolejna kolizja z udziałem roweru i samochodu osobowego i to w miejscu, które nie wskazywałoby z pozoru na taką możliwość.

Wypadek - al. gen. śmigłego-rydza nawrot Wypadek - al. gen. śmigłego-rydza nawrot

Uważajcie na drodze!

Przed godziną 18-ą miało miejsce w Łodzi na skrzyżowaniu ul. Nawrot  z Kopcińskiego zdarzenie z udziałem samochodu osobowego i roweru.

W takich przypadkach rowerzysta z reguły ma znacznie mniejsze szanse. Nie otrzymaliśmy jeszcze komunikatu Policji na temat dokładnego przebiegu i skutków zdarzenia. Poinformujemy o tym później.

Tymczasem Redakcja przyłącza się do apelu policjantów drogówki, aby zachować ostrożność na drodze. W wielu miejscach ścieżkę rowerową stanowi często także chodnik (zwłaszcza tam, gdzie ścieżka się nagle urywa i jej dalsza część znajduje się kilkaset metrów dalej). Nieoczekiwanie dla kierowców wyłania się więc z nienacka nie pieszy, ale właśnie rowerzysta, który porusza się z większą prędkością i o kolizję wówczas nie jest trudno.

Warto przypomnieć, że to na tym skrzyżowaniu, kiedy jeszcze funkcjonowało przy nim przejście dla pieszych przez ulicę Kopcińskiego, doszło do kilku tragicznych w skutkach wypadków z udziałem pieszych i tramwajów. O tzw "przejściu śmierci" pisaliśmy m.in. tutaj:

Przejście śmierci na Kopcinskiego sygnalizacja świetlna najwcześniej w 2022 roku

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4011
Reklama
Reklama
0.2021689414978