“Młodzi zostają w Łodzi”. Krzysztof Kwiatkowski prezentuje program dla młodych

Autor:
M.B.
2019-10-09 17:50

Podczas konferencji prasowej przez Urzędem Miasta, kandydat do Senatu Krzysztof Kwiatkowski zaprezentował swój program dla młodych - Młodzi w Metropolii. 

Krzysztof Kwiatkowski podczas konferencji prasowej (fot. Redakcja) Krzysztof Kwiatkowski podczas konferencji prasowej (fot. Redakcja)

Krzysztof Kwiatkowski, niezależny kandydat do Senatu, przekonywał dziś podczas konferencji prasowej, że kwestia ludzi młodych nie jest dostatecznie podejmowana ani przez rząd, ani przez kandydatów na posłów i senatorów. Przywołał przykład Łodzi, która jest z jednej strony miastem z najwyższą średnią wieku w Polsce, a z drugiej - prężnym ośrodkiem akademickim, z ponad 72 tys. studentów.

Aby móc myśleć o przyszłości należy zaproponować młodym ludziom takie rozwiązania, które zachęcą ich do studiowania i osiedlania się w Łodzi. Krzysztof Kwiatkowski zaprezentował dziś 7 zobowiązań dla młodych, które będzie chciał wypełnić jako senator.

  • Wolność w internecie – stop Pegasusowi – Krzysztof Kwiatkowski będzie popierał tylko te ustawy, które gwarantują wolność w sieci.
  • Cyfryzacja - działania zmierzające do tego, aby wszystkie sprawy w urzędzie można było załatwić przez internet. Dotyczy także głosowania w wyborach
  • Płatne staże - stażyści w instytucjach publicznych będą otrzymywać wynagrodzenie
  • Polityka klimatyczna jako gwarancja bezpiecznej przyszłości - wspieranie odnawialnych źródeł energii
  • Dobry start zawodowy młodych - wyższa kwota wolna od podatku dla ludzi młodych
  • Wspieranie wysoko płatnych branż przemysłowych - tak, aby młodzi mogli pracować w dobrze płatnych sektorach
  • Młodzi w Metropolii - przyjęcie programu finansowego z budżetu “Metropolii Łódzkiej”