Kultura Jutra - Kongres Kultury Polskiej. Zaproszenie na konferencję

Autor:
Redakcja
2019-09-28 07:34
wydarzenie
2019-10-09
-
2019-10-09

9 października 2019 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbędzie się Kongres Kultury Polskiej – Kultura Jutra. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Muza Dei. Kongres, w zamyśle organizatorów, będzie przestrzenią do spotkania dla ludzi związanych z szeroko rozumianą kulturą, gdzie stawiane będą śmiałe pytania o kulturę w przyszłości.

Kongres Kultury Polskiej w Łodzi 9 października Kongres Kultury Polskiej w Łodzi 9 października

Podzielone na panele tematyczne spotkania będą doskonałą okazją, by pochylić się nad przyszłością kulturalną Polski. Zastanowimy się jak budować zdrowy i silny naród oraz jak tworzyć synergię twórców i promotorów kultury z instytucjami publicznymi. Nie zabraknie również zagadnień związanych z wiarą, edukacją, patriotyzmem i wychowaniem.

Celem Kongresu Kultury Polskiej jest stymulacja różnych środowisk do zaszczepienia kultury definiowanej przez trzy wyznaczniki: Prawda, Dobro, Piękno. W dyskusji nad tematem spotkania pomogą nam wspaniali goście – prelegenci konferencji, wśród których znajdą się m.in. Premier Piotr Gliński - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojciech Kaczmarczyk - dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, Rafał Wiśniewski - dyrektor Narodowego Centrum Kultury, Piotr Mazurek doradca Wicepremiera Piotra Glińskiego, Dariusz Kowalski - aktor i reżyser, o. Andrzej Bujnowski OP - duszpasterz środowiska muzyki chrześcijańskiej w Polsce, Jan Pospieszalski - muzyk, dziennikarz i publicysta, a także Dominika Chorosińska - aktorka teatralna i filmowa.

Program konferencji oraz szczegółowe informacje znaleźć można na stronie organizatora:  oraz na kanałach @kulturajutra w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter).