Reklama

Powstał nowy mural dzięki Fundacji Stare Kino

Autor:
K.K.
2019-09-08 00:41

Na mapie miasta pojawił się nowy mural. Projekt Aleksandry Soćko, studentki I roku ASP w Łodzi zrealizowali artyści z Kostaryki – Michael Picado i Julian Ramirez. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach konkursu zorganizowanego przez Fundację Stare Kino.

Nowy mural Piotrkowska 120, K.Kowalczyk Nowy mural Piotrkowska 120, K.Kowalczyk

Nowy mural mieści się w podwórku przy ul. Piotrkowskiej 120. Nawiązuje do filmowego dziedzictwa Łodzi i historii z 1899 r. kiedy bracia Krzemińscy otworzyli w Łodzi pierwsze stałe kino o nazwie „Gabinet Iluzji”.

Artyści z Kostaryki przyjechali do Polski na zaproszenie fundacji Unamos Culturas. Jest to kontynuacja projektu z lutego 2019 roku, w ramach którego kilkunastu twórców z Łodzi pojechało do Kostaryki, . Udało im się wtedy przeprowadzić szereg przedsięwzięć artystycznych we współpracy z lokalnymi twórcami, zakończonych wystawami w Casa del Artista oraz w Casa Patrimonio w San Jose. Teraz nadszedł czas na rewizytę. Oprócz Łodzi goście z Kostaryki zwiedzili Pabianice, Besiekiery, Gdańsk, Kraków oraz Warszawę. Podczas pobytu w Łodzi, oprócz stworzenia muralu, zrealizowali warsztaty twórcze, plenery artystyczne oraz wystawy

Unamos Culturas jest fundacją zajmującą się promocją kultury i sztuki z Ameryki Łacińskiej w Europie, a także prezentacją europejskiego świata artystycznego w krajach łacińskich. Od 2006 r. organizują i pracują przy wielu wydarzeniach kulturalnych i artystycznych, takich jak festiwale krajowe i międzynarodowe, wystawy, warsztaty, wykłady i kampanie promocyjne dla wielu przedstawicieli, w tym muzeów, galerii sztuki, prywatnych kolekcjonerów, fundacji, centrów kultury, uniwersytetów.

Reklama
Reklama
Reklama