Reklama

Przez Pietrynę przeszła Parada Seniorów Srebrna Fiesta [ZDJĘCIA|WIDEO]

Autor:
K.K.
2019-09-06 15:41

Dziś w samo południe odbyła się czwarta już łódzka Parada Seniorów "Srebrna Fiesta". Gwiazdą wydarzenia była DJ Wika, najstarsza w Polsce DJ’ka.Wydarzenie była niezwykle kolorowe i wesołe. Imprezę uświetniła mobilna platforma muzyczna, mażoretki, tancerze, szczudlarze i bębniarze.

Taka bawili się seniorzy podczas Srebrnej Fiesty, fot. K. Kowalczyk Taka bawili się seniorzy podczas Srebrnej Fiesty, fot. K. Kowalczyk

Łódzcy seniorzy pojawili się tłumnie na Srebrnej Fieście. Bawili się znakomicie udowodniając, że jesień życia nie musi być nudna. Wydarzenie stanowiło część kampanii "60+ Czas na kulturę", której celem jest przełamywanie stereotypów na temat osób w wieku emerytalnym i zachęcenie seniorów do korzystania z oferty kulturalnej miasta. Oparetorem kampani jest Ośrodek Kultury Górna w Łodzi.

Na paradzie oprócz seniorów pojawili się również przedstawiciele władz miasta: Krzysztof Piątkowski, Marcin Gołaszewski oraz kandydat na senatora Krzysztof Kwiatkowski.Impreza możliwa była dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu instytucji: Poleski Ośrodek Sztuki, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Bałucki Ośrodek Kultury, Widzewskie Domy Kultury, Centrum Kultury Młodych. Projekt "60+ Czas na Kulturę" został dofinansowany przez Urząd Miasta Łodzi.

Reklama
Reklama
Reklama