Pijany kierowca wpadł w ręce policjantów. Przez własną głupotę!

Autor:
BJ
2019-12-02 12:53 Aktualizacja: 2019-12-02

Kierując samochodem robił zdjęcia policjantom, chwilę później okazało się, że był pod wpływem alkoholu, a jego auto nie miało badań technicznych.

Zatrzymany kierował Skodą Octavią (Fot. KMP w Łodzi).jpg Zatrzymany kierował Skodą Octavią (Fot. KMP w Łodzi).jpg

Około godz. 9:30 policjanci łódzkiej drogówki, którzy zabezpieczali miejsce wypadku drogowego na skrzyżowaniu al. Włókniarzy z ul. Drewnowską zauważyli kierującego Skodą Octavią, który prowadząc swoje auto korzystał podczas jazdy z telefonu komórkowego.

Mężczyzna robił zdjęcia mundurowym. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. 49-latek usilnie przepraszał policjantów za swoje zachowanie.

Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu.

Dodatkowo wyszło także na jaw, że jego samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. W policyjnych bazach danych kierujący nie figurował jako właściciel, choć on sam twierdził, że nim jest od 2015 roku.

Tłumaczył , że nie przerejestrował swojego pojazdu, gdyż według jego wiedzy nie ma takiego obowiązku.

Policjanci zacytowali kierującemu treść art. 78 ust. 2 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, zgodnie z którym „właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nie przekraczającym 30 dni starostę o nabyciu lub zbyciu pojazdu”.

Z uwagi na kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu policjanci zatrzymali 49-latkowi prawo jazdy, a auto zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

Mężczyzna odpowie za szereg wykroczeń m.in. za niewłaściwe korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, brak badań technicznych, nieprzerejestrowanie pojazdu i kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu za co grozi mu wysoka grzywna, nawet do 5000 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdu co najmniej na pół roku.

źródło: KMP w Łodzi

Polecamy: Kibicu piłkarski! Na mecz do Dublina na EURO 2020 jeszcze są tanie bilety. Lotnisko w Łodzi zaprasza! [WIDEO]
0.17941308021545