Reklama

Piłkarze Widzewa wrócili do pracy!

Autor:
Piotr Mika / widzew.com
2020-01-13 17:59

W poniedziałek 13 stycznia zawodnicy Widzewa Łódź wrócili z urlopów i stawili się na pierwszych zajęciach zimowego okresu przygotowawczego. Zanim jednak wrócą oni do treningów na pełnych obrotach, muszą przejść testy sprawnościowe.

Piłkarze Widzew odbyli pierwsze zajęcia po powrocie z urlopów (Fot. widzew.com / Marcin Bryja) Piłkarze Widzew odbyli pierwsze zajęcia po powrocie z urlopów (Fot. widzew.com / Marcin Bryja)

Piłkarze dzień w klubie zaczęli od odprawy z trenerem Marcinem Kaczmarkiem na stadionie Widzewa, a później przenieśli się do Hali Parkowej przy ul. Małachowskiego, gdzie przechodzili testy sprawnościowe.

Pod okiem trenera przygotowania motorycznego Kamila Migdała zawodnicy przechodzili m.in. testy skoczności i szybkościowe. W zajęciach udział wzięło 22 zawodników, czyli cała pierwsza kadra zespołu. Zabrakło w nich oczywiście Sebastiana Zielenieckiego, który opuścił Widzew oraz Michaela Ameyaw, który udał się na wypożyczenie do Bytovii Bytów.

Wśród trenujących byli m.in. Kamil Piskorski, który dołączył do pierwszej kadry z zespołu rezerw na samym finiszu rundy jesiennej, oraz 17-letni Robert Prochownik, pierwszy i jak na razie jedyny zimowy transfer łódzkiego klubu. Nie zabrakło również Daniela Mąki, który przechodzi rehabilitację po kontuzji i z tego powodu trenował indywidualnie oraz nie brał udziału w testach.

Również dzień później, tj. we wtorek 14 stycznia, piłkarzy Widzewa czekają sprawdziany oraz badania, tym razem pod kątem wydolnościowym. Pierwsze zajęcia na murawie Czerwono-Biało-Czerwoni odbędą w środę o godz. 11:00. Czy możemy spodziewać się, że na treningu pojawią się nowe twarze? Jak dotąd z klubu nie płyną żadne sygnały, lecz dwa miejsca na nadchodzącą rundę już się zwolniły (Ameyaw oraz Zieleniecki), więc naturalnym wydaje się, że niedługo poznamy nazwisko kolejnego nowego zawodnika Widzewa. Niewykluczone również, że łódzki klub, podobnie jak w poprzednich okresach przygotowawczych, zdecyduje się na zaproszenie kilku zawodników na testy.

Zawodnicy w tym tygodniu trenować będą codziennie, aż do sobotniego sparingu z Unią Janikowo, który odbędzie się na obiektach przy ul. Małachowskiego.

Polecamy: Rossmann na dłużej z Biegiem Ulicą Piotrkowską!
Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4010
Reklama
Reklama
0.18626308441162