Reklama

Widzew najlepszy wśród Ekstra Talentów na Minerskiej

Autor:
Jakub Balcerski
2019-09-10 21:03 Aktualizacja: 2019-09-10

Wyjątkowy dzień, wyjątkowy turniej. W Dzień Piłkarza trzynaście zespołów U-12 zmierzyło się ze sobą na obiekcie przy ulicy Minerskiej w rozgrywkach organizowanych przez ŁKS, Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze Widzewa.

Młodzi piłkarze rywalizowali w turnieju Ekstra Talent na ul. Minerskiej. Młodzi piłkarze rywalizowali w turnieju Ekstra Talent na ul. Minerskiej.

Na obiekcie przy ulicy Minerskiej zaroiło się dziś od młodych adeptów piłki nożnej. Oprócz ŁKS – gospodarza wydarzenia - znalazły się tam zespoły U-12 Widzewa, Pelikana Łowicz, Warty Sieradz, Pilicy Tomaszów Mazowiecki, SMS-u Łódź, PSV Łódź, RAP Radomsko i Pogoni Zduńska Wola.

Na turnieju zjawiła się grupa piłkarzy pierwszej drużyny ŁKS-u - beniaminka PKO BP Ekstraklasy. Była zatem okazja, by młodzi zawodnicy porozmawiali z nimi, a także wykonali pamiątkowe zdjęcia i zebrali autografy. Poza tym mogli też obejrzeć otwarty trening drużyny Kazimierza Moskala, a dzieci poza samymi meczami na boisku przeszły także testy sprawnościowe.

- Jesteśmy dumni, że po tylu latach przerwy mogliśmy otworzyć tę edycję tego wyjątkowego cyklu - mówił Bartosz Król, rzecznik prasowy klubu-organizatora, czyli ŁKS-u. - Cała otoczka, ćwiczenia i rozgrywki to inspiracja do pracy dla młodych zawodników. Mamy nadzieję, że teraz turnieje sygnowane przez Ekstraklasę i MSiT będą się odbywały na tych obiektach regularnie - stwierdził. Wiemy już, że w maju ma się odbyćAkademia Klasy Ekstra, która skierowana jest do zawodników nietrenujących w klubach. Do tych rozgrywek swoje także dołoży klub z al. Unii. 

W finale rozgrywek Widzew pokonał PSV Łódź. Turniej na łódzkim obiekcie zapoczątkował serię zawodów dla młodych piłkarzy, a w kolejnych edycjach gospodarzami będą pozostałe zespoły piłkarskiej elity w naszym kraju.

Reklama
Reklama
Reklama