Reklama

Fałszywy wolontariusz WOŚP w Łodzi. Krnąbrny 14-latek z Bałut trafił w ręce policji

Autor:
B.J. / źródło: KMP w Łodzi
2020-01-13 16:01 Aktualizacja: 2020-01-13

Za nami 28. Finał WOŚP. Wielkie wydarzenie, które odbyło się 12 stycznia 2020 roku przebiegało w Łodzi bezpiecznie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów na terenie miasta. 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Domena publiczna CC0 / pixabay.com) Zdjęcie ilustracyjne (fot. Domena publiczna CC0 / pixabay.com)

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP w Łodzi czuwało kilkaset policjantów. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy i  kwestujących dzieci.

W województwie łódzkim Finał przebiegał bezpiecznie. Jedynym zdarzeniem związanym z interwencją policji było ujęcie w Łodzi fałszywego wolontariusza

14-latek został rozpoznany przez organizatora zbiórki jako osoba, która dzień wcześniej na terenie centrum handlowego  prowadziła zbiórkę podszywając się pod wolontariusza WOŚP. Mieszkający na terenie dzielnicy Bałuty nastolatek po nieudanej próbie uzyskania puszki i tzw. komina w sztabie zbiórki sam zrobił pojemnik imitujący ten na datki WOŚP. 

Z wstępnych informacji wynika, że zebrał około 35 złotych. Nieletni po przesłuchaniu został przekazany opiekunom, a materiały trafiły do sądu rodzinnego, w którym ma już przyznanego kuratora w związku z wcześniejszymi zachowaniami.

Polecamy: Urząd Stanu Cywilnego na Bałutach wkrótce zostanie zamknięty
Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4010
Reklama
Reklama
0.179044008255