Bądź trzeźwy, uprzejmy i przewidujący na drodze i nie daj się okraść. Akcja ZNICZ 2019 w toku

Autor:
TT
2019-11-01 13:02

Policjanci skupieni są przede wszystkim na bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego w okolicach cmentarzy, dbają też o porządek w ruchu, ułatwiają dojazd do nekropolii i wskazują objazdy tam, gdzie jest to konieczne. 

Akcja ZNICZ 2019 w toku (fot. Łódzka Policja) Akcja ZNICZ 2019 w toku (fot. Łódzka Policja)

Policja Łódzka monituje także natężenie ruchu z i do miasta. Dobre warunki pogodowe zachęcają do jazdy samochodem, należy jednak dostosować prędkość nie tylko do sytuacji pogodowej, ale także do wzmożonego ruchu aut, a zwłaszcza pieszych. Tylko pierwszego dnia długiego weekendu na łódzkich drogach doszło do 10 wypadków drogowych, w których rannych zostało 19 osób. Policjantom udało się wyeliminować z ruchu 14 nietrzeźwych kierowców. 

Policja zwraca też baczną uwagę na parkingach i miejscach postoju samochodów w pobliżu cmentarzy. Pamiętajmy, że pozostawiony samochód z cenną zawartością w środku to łakomy kąsek dla samochodowych złodziei. Także kieszonkowcy działających na tłumnie odwiedzanych cmentarzach i w komunikacji miejskiej nie pozostają bierni. Należy więc szczególną ostrożność zachować w tłumie, także nie zostawiać cennych przedmiotów w zaparkowanym samochodzie. 

Źródło: Łódzka Policja

0.24771690368652