Przebudowa drogi krajowej w łódzkiem. Powstaną 3 ronda

Autor:
K.K.
2019-08-13 09:45

Od przyszłego roku znacznie poprawi się bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 72 w województwie łódzkim.

Na DK72 powstaną 3 ronda, fot. Pixabay Na DK72 powstaną 3 ronda, fot. Pixabay


W siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowy na rozbudowę dwóch skrzyżowań: w Balinie i Poddębicach. Powstaną tam łącznie trzy ronda. W przypadku Balina przebudowane zostanie skrzyżowanie z DW 473. Obecnie łączy się z drogą krajową po ostrym kątem na łuku drogi. Powoduje to liczne problemy z włączeniem się do ruchu (ograniczona widoczność i znaczna prędkość jadących drogą krajową) oraz niebezpieczne sytuacje. Po remoncie pojawi się tam rondo. Spowoduje to uspokojenie ruchu, aby bezpiecznie i komfortowo włączać się do ruchu z podporządkowanej drogi wojewódzkiej.

W Poddębicach rozbudowane zostanie skrzyżowanie z drogą powiatową Borysew - Wartkowice. W tym przypadku w miejsce tradycyjnego skrzyżowania pojawią się dwa zespolone ronda. Rozwiązanie takie wymuszone zostało dotychczasowym kształtem skrzyżowania, gdzie wloty drogi powiatowej były przesunięte względem siebie o blisko 80 metrów. Po przebudowie poprawi się również bezpieczeństwo i wygoda niezmotoryzowanych. W obrębie skrzyżowania zbudowane zostaną chodniki, zatoczki autobusowe oraz perony dla podróżnych.

Obie inwestycje zrealizowane zostaną w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Wykonawcą jest firma Strabag. Rozbudowa ronda w Balinie będzie kosztowała nieco ponad 4,2 mln złotych, zaś w przypadku Poddębic blisko 5,8 mln. Termin wykonania prac w przypadku Balina to 31 lipca 2020 roku, zaś wPoddębicach to 30 września 2020 roku

Źródło:GDDKiA

0.13781595230103