Reklama

Łódzcy policjanci na medal, niemal odebrali poród

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-09-10 15:58

Natychmiastowa pomoc łódzkich policjantów umożliwiła rodzącej kobiecie przedostanie się w ulewnym deszczu do szpitala. W chwili wsiadania do radiowozu u 33-latki rozpoczęła się akcja porodowa.

Zdjęcie ilustracyjne / Źródło: KMP Łódź Zdjęcie ilustracyjne / Źródło: KMP Łódź

Niecodzienna, trudna sytuacja miała miejsce 9 września w Łodzi. Rodzącą kobietę wiózł samochodem do szpitala mąż. Niestety, przez ulewny deszcz ulicami popłynęły rwące potoki uniemożliwiające dalszą jazdę. Para zdecydowała się poprosić o pomoc policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze postanowili przewieźć kobietę radiowozem używając sygnałów uprzywilejowania. Mąż pozostał w samochodzie. W drodze policjanci czuwali nad sytuacją ciężarnej kobiety i w ciągu kilku minut dowieźli 33-latkę do szpitala, gdzie oczekiwał jej w pełnej gotowości personel medyczny.

Ta interwencja zapewne na długo zapadnie w pamięci funkcjonariuszy, z których jeden zaledwie od tygodnia pełnił służbę na ulicach miasta, drugi od roku jest policjantem. Trzeciemu z nich, o dłuższym stażu, taka sytuacja przytrafiła się drugi raz w karierze zawodowej. 

Źródło: KMP Łódź

Reklama
Reklama
Reklama